logo itpoint.cz

ET NETERA spustila novou webovou prezentace společnosti Eurotel

Nová webová prezentace a specializované podpůrné aplikace jsou realizovány nad osvědčeným publikačním řešením. Systém pro správu obsahu NetPublish společnosti ET NETERA, který se v Eurotelu využívá pro realizaci prakticky všech webových prezentací již třetím rokem, dostál v rámci projektu mnoha změn a modernizací - zejména byly zaimplementovány návrhy a připomínky od manažerů obsahu společnosti Eurotel, kteří se starají o obsah jednotlivých sekcí webu.

Společnost ET NETERA úspěšně dokončila rozsáhlý projekt nové webové prezentace společnosti Eurotel Praha s.r.o. Jde o přeměnu jednoho z nejnavštěvovanějších serverů www.eurotel.cz na portálové řešení v novém designu a s novým obsahem.

Nová webová prezentace a specializované podpůrné aplikace jsou realizovány nad osvědčeným publikačním řešením. Systém pro správu obsahu NetPublish společnosti ET NETERA, který se v Eurotelu využívá pro realizaci prakticky všech webových prezentací již třetím rokem, dostál v rámci projektu mnoha změn a modernizací - zejména byly zaimplementovány návrhy a připomínky od manažerů obsahu společnosti Eurotel, kteří se starají o obsah jednotlivých sekcí webu. Celý projekt se skládal z několika částí - od návrhu architektury, vývoje specializovaných administračních rozhraní (ceníky, telefony, katalogy a další nad technologií J2EE - Java2 Enterprise Edition) až po samotnou přípravu šablon pro jednotlivé sekce a vyškolení uživatelů pro práci se systémem.

"Design již tradičně dodala anglická pobočka agentury SiegelGale a ve fázi schválené grafiky jsme nastoupili my, abychom vše, co doposud existovalo pouze na papíře uvedli do reálného provozu", vysvětluje roli společnosti ET NETERA Petr Jareš, její Key Account Manager. "Pět let zkušeností s návrhem a realizací podobných projektů a dobrá znalost prostředí klienta získaná během tříleté intenzivní spolupráce se společností Eurotel nám během realizace velice pomáhaly a mohu s potěšením říci, že tento náročný projekt byl odevzdán ke spokojenosti klienta ve stanoveném termínu," dodává.

Nejdůležitější výhodou práce s publikačním systémem je důsledné oddělení obsahu prezentace od designu a použití tzv. publikačních řetězců. To umožňuje řídit tok informací do portálu z různých zdrojů díky rozvržení jednotlivých rolí v procesu publikování - od autora dokumentu, přes grafika, který dodá příslušné grafické prvky až po šéfredaktora, který určí, do jaké části webu má být příslušný dokument zařazen a poté jej publikuje do ostré verze.

"Nový www.eurotel.cz je výsledkem intenzivní spolupráce se společností ET NETERA. Projekt byl pod velkým časovým tlakem a pro úspěšné dokončení byla zapotřebí spolupráce s mnoha našimi interními odděleními, kde se znovu osvědčilo vysoké nasazení pracovníků ET NETERA a flexibilita při řešení problémů," dodává Ondřej Vích - Interactive Media Supervizor společnosti Eurotel Praha.

ET NETERA

Článek ze dne 10. září 2002 - úterý