logo itpoint.cz

eTel otevírá mezinárodní centrum pro provoz sítě ve Frankfurtu v Německu

Frankfurt byl zvolen jako sídlo iNOC z toho důvodu, že se jedná o stávající propojovací bod společnosti eTel a město s největšími telekomunikačními ústřednami (hub centres), kde dochází k jedné z nejvyšších koncentrací hlasového a datového přenosu.

eTel Group, přední poskytovatel telekomunikačních služeb ve střední Evropě oznámil otevření svého moderního mezinárodního centra pro provoz sítě (iNOC), které má sloužit jejímu rozrůstajícímu zastoupení ve střední Evropě.

Se sídlem v německém Frankfurtu má toto vícefunkční zařízení za úkol řídit středoevropskou síť společnosti eTel v šesti zemích a propojovat ji s globální telekomunikační infrastrukturou. Frankfurt byl zvolen jako sídlo iNOC z toho důvodu, že se jedná o stávající propojovací bod společnosti eTel a město s největšími telekomunikačními ústřednami (hub centres), kde dochází k jedné z nejvyšších koncentrací hlasového a datového přenosu. Centrum monitoruje síť 24 hodin denně 7 dnů v týdnu a poskytuje koordinované non-stop řízení a podporu.

Pro provoz zařízení eTel získal zkušený řídící tým a přední technické pracovníky, z nichž každý má rozsáhlé znalosti a praxi v oboru telekomunikací. Toto zařízení bude vést a řídit Kevin Henry, který nastoupil do eTel Group na začátku roku 2002 a byla mu svěřena specifická odpovědnost za rozvoj iNOC. V minulosti řídil a rozvíjel centra pro provoz sítí, včetně Lucent a Energis.

Ve svém vyjádření k otevření eTel iNOC, Seán Melly, výkonný ředitel eTel Group uvedl : "Otevření eTel iNOC znamená významný pokrok v právě probíhajícím programu expanze společnosti ve střední Evropě. V minulém roce došlo k rychlé expanzi sítě eTel vybavené zařízeními od předních světových dodavatelů, ve které byla řada mezinárodních spojů povýšena na technologii STM1 (optický přenos) a rozšířeno porfolio mezinárodních řídících služeb, např. o službu Frame Relay. Naše integrovaná síť nám v celé Evropě poskytuje jedinečnou možnost, aby se eTel stal ideálním partnerem v oblasti telekomunikací pro nadnárodní společnosti v tomto regionu. K provozování nejmodernější telekomunikační sítě ve střední Evropě potřebujeme aktivně řídit a monitorovat její výkon - eTel iNOC byl zřízen právě za tímto účelem."

 www.etel-group.cz

Článek ze dne 29. dubna 2002 - pondělí