logo itpoint.cz

eTel požaduje malou a rychlou novelu telekomunikačního zákona

Novela by měnila jen nejproblémovější ustanovení zákona a eTel již předal MDS její návrh s připomínkami ke kapitole o propojování, k upřesnění povinnosti regulátora k operátorům, stanovení jeho odpovědnosti, pravomoci a určených lhůt s cílem zrychlení všech procesů.

Malou, ale rychlou novelu telekomunikačního zákona upřednostňuje telekomunikační operátor eTel ČR. Vláda uložila ministerstvu dopravy a spojů předložit věcný návrh novely do 31. května, bez ohledu na očekávané přijetí směrnic Evropské unie, které mají vytvořit nový regulační rámec pro trh telekomunikací, informačních technologií a vysílání.

Vzhledem k tomu, že ČR bude harmonizovat právní řád s legislativou EU, není proto smysluplné připravovat nyní větší novelu zákona. Firma a Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) by proto chtěla malou a rychlou novelu zákona, která by měnila jen nejproblémovější ustanovení zákona.

eTel proto předal ministerstvu dopravy a spojů návrh na novelu, ve kterém uplatnil připomínky ke kapitole o propojování, k upřesnění povinnosti regulátora k operátorům, stanovení jeho odpovědnosti, pravomoci a určených lhůt s cílem zrychlení všech procesů.

 www.etel-group.com/czech/frameset.html

Článek ze dne 7. února 2002 - čtvrtek