logo itpoint.cz

Eurotel Mobilní Kancelář - první plnohodnotný mobilní přístup k elektronické poště a firemním databázím

Jako první mobilní operátor v ČR nabízí Eurotel službu založenou na technologii Microsoft Mobile Information Serveru.

Eurotel Praha, spol. s r.o., ve spolupráci se společností Microsoft představuje novou službu pro své firemní zákazníky Eurotel Mobilní Kancelář Profi. Služba umožňuje bezpečný přístup do elektronické pošty či k jiným interním databázím firemních zákazníků Eurotelu pomocí mobilních telefonů podporujících WAP nebo kapesních počítačů s operačním systémem Pocket PC.

V rámci služby Eurotel Mobilní Kancelář Profi může zákazník také pomocí SMS zpráv přijímat důležitá upozornění, například příchod e-mailu nebo požadavek na schůzku. Uživatelé s kapesními počítači s operačním systémem Pocket PC mohou udržovat lokální kopii své elektronické pošty a pravidelně ji synchronizovat za použití vysokorychlostních mobilních datových služeb Eurotel GPRS Instant nebo Eurotel HSCSD Fast. Tato komunikace mezi mobilním zařízením a firemními systémy je zabezpečena pomocí SSL.

"Mít kdykoliv a kdekoliv kontrolu nad firemní poštou, úkoly, kalendářem, adresářem nebo firemním intranetem patří ke každodenním potřebám našich firemních zákazníků," říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka divize prodeje Eurotelu. "Díky službě Eurotel Mobilní Kancelář Profi mohou nyní vše kontrolovat jen za pomoci telefonu s WAP prohlížečem. Ideální pro využití naší nové služby je i nabídka datových balíčků Eurotel DataSet II s mobilním telefonem a kapesním PC."

Použití služby Eurotel Mobilní Kancelář Profi je zpoplatněno pouze dobou datového provozu či objemem stažených dat. Pouze zákazníci Eurotelu si mohou vybrat, který z vysokorychlostních mobilních datových přenosů budou využívat - jestli službu Eurotel HSCSD Fast či Eurotel GPRS Instant. Možnosti výběru a kombinací datových služeb Eurotelu zvýší efektivitu práce našich zákazníků.

Služba Eurotel Mobilní Kancelář Profi je založena na technologii Microsoft Mobile Information Serveru od společnosti Microsoft. Řešení je plně kompatibilní s ostatními technologiemi od firmy Microsoft a jeho funkčnost bude dále rozvíjena. V současnosti služba umožňuje přístup k elektronické poště na systému Microsoft Exchange 2000, přičemž připojení pro zákazníky používající Lotus Notes se připravuje. Partneři Microsoftu v současnosti vyvíjejí nadstavbová řešení nad technologií MIS, například pro obchodní cestující nebo pro přístup k ERP systémům.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 17. dubna 2002 - středa