logo itpoint.cz

Eurotel Mobilní Kancelář Profi - plnohodnotný mobilní přístup k elektronické poště a firemním databázím

Eurotel představuje další služby pro firemní zákazníky - rozšíření nabídky Eurotel Mobilní Kanceláře Profi. Služba nově zastřešuje pět služeb a produktů - Eurotel Mobile Exchange, Eurotel Standard Access, Eurotel Advanced Access, Mobile Lotus Notes Connector a Eurotel DataPhone, které umožňují unikátní bezpečný přístup do elektronické pošty Microsoft Exchange 2000 i Lotus Notes, či k jiným interním databázím firemních zákazníků Eurotelu pomocí mobilních telefonů podporujících WAP nebo kapesních počítačů s operačním systémem Pocket PC.

Po úspěšném spuštění MMS služeb představuje Eurotel Praha, spol. s r.o., další služby pro firemní zákazníky - rozšíření nabídky Eurotel Mobilní Kanceláře Profi. Služba nově zastřešuje pět služeb a produktů - Eurotel Mobile Exchange, Eurotel Standard Access, Eurotel Advanced Access, Mobile Lotus Notes Connector a Eurotel DataPhone. Ty umožňují unikátní bezpečný přístup do elektronické pošty Microsoft Exchange 2000 i Lotus Notes, či k jiným interním databázím firemních zákazníků Eurotelu pomocí mobilních telefonů podporujících WAP nebo kapesních počítačů s operačním systémem Pocket PC.

"Mít kdykoliv a kdekoliv kontrolu nad firemní poštou, úkoly, kalendářem, adresářem nebo firemním intranetem patří ke každodenním potřebám našich firemních zákazníků," říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka divize prodeje Eurotelu. "Nová rozšíření Eurotel Mobilni kanceláře Profi nabízí vyšší úroveň produktivity a efektivity práce pro naše firemní zákazníky, protože jejich kancelář už nemusí být omezena místem. Rychlý přístup k informacím se může stát jejich konkurenční výhodou."

Eurotel Standard Access přináší mobilního připojení do vnitřních systémů vhodný zejména pro menší firmy. Zabezpečení je realizováno formou vytvoření šifrovaného IP tunelu, kde Eurotel poskytuje speciální přístupový bod APN. Spojení využívá službu Eurotel GPRS Instant.

Eurotel Advanced Access nabízí řešení podobné jako u služby Eurotel Standard Access. Navíc je dodáván fyzický firewall, který umožňuje zákazníkovi přímé propojení se sítí Eurotel pomocí zabezpečeného datového tunelu. Spojení využívá službu Eurotel GPRS Instant i Eurotel HSCSD Fast.

V rámci služby Eurotel Mobile Exchange může zákazník také pomocí SMS zpráv přijímat důležitá upozornění, například příchod e-mailu nebo požadavek na schůzku. Uživatelé s kapesními počítači s operačním systémem Pocket PC mohou udržovat lokální kopii své elektronické pošty a pravidelně ji synchronizovat za použití vysokorychlostních mobilních datových služeb Eurotel GPRS Instant nebo Eurotel HSCSD Fast. Tato komunikace mezi mobilním zařízením a firemními systémy je zabezpečena pomocí SSL.

Mobile Lotus Notes Connector přináší unikátní bezpečný přístup do elektronické pošty Lotus Notes pomocí mobilních terminálů. Lotus Notes Connector vyvinula společnost Fractal s.r.o. pro Microsoft Mobile Information Server a Eurotel jako první mobilní operátor na světě nabízí tento produkt svým firemním zákazníkům.

Mobilní terminál Eurotel DataPhone je unikátní kombinací kapesních počítačů s operačním systémem Pocket PC a mobilního telefonu GSM v jednom. Velký barevný dotykový displej umožňuje snadný a rychlý přístup k firemním databázím prostřednictvím bezpečných služeb GSM.

Zákazníci využívající Eurotel Mobilní Kancelář Profi budou moci produktivně využívat čas na cestách, nebo mezi jednáními. Díky elektronickému kalendáři získají přehled o schůzkách a budou o nich moci rozhodovat. Dohody či změny z jednání se ihned uloží v jejich stolním počítači. Při jednáních si budou moci zjistit aktuální stav či potřebné doplňující informace z podnikových databází.

Například obchodní zástupce může přímo u zákazníka vyřídit jeho dotazy a administrativní připomínky, stejně jako zjistit údaje o posledních objednávkách a platbách, stavu skladu, aktuálních cenách. Nové objednávky lze hned na místě zadat do systému, zboží se automaticky vyskladní a vyfakturuje. Lhůta od okamžiku prodeje do doručení a fakturace se tak zkrátí na minimum. S pomocí Eurotel Mobilní Kancelář Profi mohou servisní oddělení výrazně zlepšit komunikaci mezi dispečinkem a svými techniky. Ti si budou moci ověřit dostupnost potřebných náhradních dílů, což může zkrátit dobu odezvy a zefektivnit práci.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 29. srpna 2002 - čtvrtek