logo itpoint.cz

Eurotel Mobilní Telemetrie umožňuje dálkové ovládání a kontrolu zařízení podniků i domácností

Eurotel Mobilní Telemetrie umožňuje komunikovat prostřednictvím sítě GSM s rodinnými domy a automobily, zapínat stroje nebo alarmy. Všechny operace jsou přitom zadávány a zobrazovány přímo na displeji mobilního telefonu.

Praha, 26. března 2002 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., uvádí na trh novou skupinu služeb a produktů Eurotel Mobilní Telemetrie, která umožňuje komunikovat prostřednictvím sítě GSM s rodinnými domy a automobily, zapínat stroje nebo alarmy. Všechny operace jsou přitom zadávány a zobrazovány přímo na displeji mobilního telefonu. Zařízení a přístroje jsou ovládány na dálku prostřednictvím například SMS nebo GPRS.

"Eurotel Mobilní Telemetrie reaguje na poptávku firemního trhu po produktech pro průmyslové využití, které umožňují sběr dat a jejich následné vyhodnocení prostřednictvím sítě Eurotel GSM, a které efektivně snižují firemní náklady," říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka prodeje. "Eurotel Mobilní Telemetrie má široké využití v jakékoliv oblasti, kde je nutno provádět kontrolu, ve firmách, ve vozových parcích, nebo v obytných objektech," dodává.

Praktičnost nové služby využijí hlavně plynárny, teplárny, výtahové firmy, hotely, policie, či pulty centrální ochrany. Mezi výhody Eurotel Mobilní Telemetrie patří krátká doba odezvy případné poruchy, bezprostřední informovanost a rychlá reakce na vzniklou situaci, efektivnější využívání zdrojů firem a snížení nákladů na servis. Všechny operace jsou přitom ovládány přímo z displeje mobilního telefonu.

Společnost Eurotel od dnešního dne nabízí svým firemním zákazníkům dva základní produkty Eurotel GMS Industry a Eurotel Patriot.

GMS Industry

GMS (GSM Monitoring Sytem) Industry představuje univerzální monitorovací a ovládací zařízení včetně hlasového a datového připojení přes GSM síť. Plní tak úlohu monitorovací, zabezpečovací a řídicí ústředny, která je připojena přímo, nebo vzdáleně k hlídanému nebo ovládanému zařízení. Vzhledem k převážné komunikaci pomocí SMS zpráv bude většinou aktivována s programem SMS/Data. Součástí dodávky modulů Technology Pack bude i instalace a implementace na místě u zákazníka. Menší projekty do 10 terminálů bude Eurotel zajišťovat interně pomocí vyškolených pracovníků, realizaci větších projektů má na starosti firma SINIT, s níž Eurotel uzavřel smlouvu o dodávce řešení.

Patriot

GSM modul Eurotel Patriot je schopen přenášet poplachové a doplňkové informace pomocí hlasu. Hlavní možnosti využití nalezne při zabezpečení objektů a vozidel, kde je zapojen na alarm. V případě poplachu je schopen zavolat na uživatelem předdefinovaná čísla. Komunikace s Eurotel Patriotem je obousměrná, tzn. je možné i na modul zavolat a pomocí tónové volby zadat předdefinované příkazy. Instalace a konfigurace Eurotel Patriota probíhá na stejném principu jako instalace sady hands-free do automobilu; zvládne ji tedy každé montážní středisko.

Mezi praktické použití Eurotel Patriota patří kontrola zabezpečení automobilů, kontrola zabezpečení domů, chat a garáží, zapínání domácích spotřebičů na dálku, nebo odečet spotřeby energií v domácnostech.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. března 2002 - středa