logo itpoint.cz

Eurotel spouští službu multimediálních MMS zpráv

První český operátor umožní od 30. srpna svým zákazníkům zasílání fotografií, obrázků, melodií a jednoduchých animací mezi mobilními telefony. Přijaté MMS zprávy jsou zdarma, za MMS zprávu odeslanou na jiný mobil v síti Eurotel zaplatí zákazník 9,50 Kč bez DPH.

Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. spouští 30. srpna 2002 služby multimediálních MMS zpráv (Multimedia Messaging Service). Tarifní zákazníci Eurotelu získají první možnost zasílat mezi mobilními telefony fotografie, které sami pořídili, obrázky nebo jednoduché animace.

"Multimediální zprávy jsou přirozeným nástupcem technologie SMS a jedním z prvních důležitých kroků, které nás přibližují k technologiím sítí třetí generace," říká Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel. "Očekáváme, že výrobci mobilních telefonů budou průběžně na trh uvádět další terminály podporující MMS služby. Doufáme, že spolu s rozšířením telefonů s fotoaparáty a s barevnými displeji v následujících třech až pěti letech se MMS zprávy stanou běžnou, široce rozšířenou službou mobilních sítí, podobně jako jsou dnes SMS zprávy," dodává.

Zákazníci si mohou zdarma aktivovat MMS služby prostřednictvím bezplatné linky Eurotel *11, SMS zprávy nebo služby Juice Easy. Přijaté MMS zprávy jsou zdarma, za MMS zprávu odeslanou na jiný mobil v síti Eurotel zaplatí zákazník 9,50 Kč bez DPH. Eurotel již v červenci zařadil do své nabídky mobilních telefonů i první dva modely podporující MMS, zákazníci si mohou vybrat mezi přístroji Nokia 7650 a Sony Ericsson T68i za běžnou i zvýhodněnou cenu.

Od září si zákazníci Eurotelu budou moci objednat unikátní informační a zábavní MMS služby, mezi které patří zpravodajský servis doplněný obrazovými přílohami, možnost získávat animované pohlednice, obrázky, nebo vtipy se zvukovým záznamem.

Uživatel, který chce odeslat na jiný mobilní telefon MMS zprávu, vstoupí do editoru multimediálních zpráv svého mobilu, vloží fotografii vytvořenou pomocí kamery vestavěné v telefonu, text nebo obrázek a připojí zvukový záznam, který vytvořil také přímo v telefonu. Následně zvolí telefonní číslo adresáta (nebo schránku elektronické pošty v případě posílání na e-mail) a MMS zprávu odešle. Pokud zákazníci pošlou MMS zprávu na telefon, který nepodporuje tuto technologii, systém odešle místo fotografie jen krátkou SMS zprávu obsahující heslo a URL adresu, kde je možné si obrázek prohlédnout. Celou zprávu je pak možné si vyzvednout na internetových nebo WAP stránkách.

Spuštění MMS služeb pro zákazníky Eurotelu bylo původně připraveno na 25. srpna 2002. V důsledku událostí, které postihly Českou republiku, se Eurotel rozhodl věnovat většinu své pozornost pomoci obětem záplav a snižování následků povodní.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 22. srpna 2002 - čtvrtek