logo itpoint.cz

Eurotel v České republice vybral společnost Nokia pro dodávku řešení MMS

Eurotel a Nokia podepsaly předběžnou smlouvu v návaznosti na rozhodnutí společnosti Eurotel vybrat společnost Nokia jako dodavatele systému multimediálních zpráv (testování MMS probíhalo od května). Dodané řešení umožní uživatelům telefonů s podporou MMS zasílat zprávy kombinaci text, fotografie a zvuk přímo na jiné MMS telefony, e-mailové adresy nebo uživatelům mobilních telefonů bez podpory technologie MMS.

Eurotel a Nokia podepsaly předběžnou smlouvu v návaznosti na rozhodnutí společnosti Eurotel vybrat společnost Nokia jako dodavatele systému multimediálních zpráv (MMS). Testování MMS probíhalo od května. Dodané řešení umožní uživatelům telefonů s podporou MMS zasílat zprávy kombinaci text, fotografie a zvuk přímo na jiné MMS telefony, e-mailové adresy nebo uživatelům mobilních telefonů bez podpory technologie MMS.

Podle smlouvy Nokia dodá úplné řešení MMS tvořené prvky Nokia Multimedia Messaging Center (MMSC), Nokia Terminal Gateway a rozšířením platformy Nokia Artuse WAP Gateway. Kromě toho Nokia poskytne také implementaci a integraci.

Nokia Terminal Gateway umožňuje používat zprávy MMS rovněž uživatelům starších telefonů bez podpory MMS. Pokud je multimediální zpráva odeslána na starší telefon, jeho uživatel dostane upozornění textovou zprávou a na přijatou zprávu MMS se může podívat na webu.

Eurotel je jediným mobilním operátorem v České republice, který nabízí dvě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy. General Packet Radio Service (GPRS) a High-Speed Circuit-Switched Data (HSCSD) jsou k dispozici pro zákazníky s předplacenými i tarifními službami. Eurotel má přední postavení na korporátním trhu a jeho korporátní zákazníci hojně využívají datových služeb.

"Eurotel má zájem udržet si vedoucí pozici v inovativní technologii," říká Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel. "S novými multimediálními zprávami bychom chtěli našim zákazníkům zpřístupnit produkty a služby, které nás přibližují k další generaci služeb mobilních telefonů. Tento vývoj ve výsledku povede k většímu využívání mobilních služeb zákazníky."

"Velice nás těší, že pokračuje náš dlouhotrvající vztah se společností Eurotel, jedním z vedoucích operátorů v České republice," říká Jukka Pietarinen, ředitel Nokia Networks Česká republika. "Záleží nám na tom, aby multimediální zprávy přinesly všem zákazníkum Eurotelu novou zkušenost, která změní jejich život."

Nokia má v odvětví nejdelší a nejrozsáhlejší zkušenosti s multimediálními zprávami. Pilotní implementace komerčních systémů provádí od třetího čtvrtletí roku 2001 a od prosince 2001 dodává řešení MMS. Mezi další milníky společnosti Nokia v oblasti MMS patří vůbec první uskutečnění MMS roamingu a propojení mezi dvěma sítěmi, jež bylo předvedeno v únoru 2002.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 16. července 2002 - úterý

Acronis True Image 2019