logo itpoint.cz

Eurotel zahájil dodávku 19 000 telefonů pro záchranáře, policii, samosprávu a klíčové státní instituce

Telefony získají za symbolickou jednu korunu starostové všech obcí České republiky, policie, záchranné služby (hasičské, zdravotní, horské, vodní), a zástupci krajských samospráv, ministři a reprezentanti klíčových ústředních institucí v ČR.

Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o. zahájila dodávku devatenácti tisíc telefonů pro systém Krizového řízení České republiky. Telefony získají za symbolickou jednu korunu starostové všech obcí České republiky, policie, záchranné služby (hasičské, zdravotní, horské, vodní), a zástupci krajských samospráv, ministři a reprezentanti klíčových ústředních institucí v ČR. Každý účastník Krizového řízení může získat spolu s telefonem SIM kartu s dvěma čísly - s krizovým číslem a s běžným pracovním číslem pokud o něj projeví zájem.

"Všem devatenácti tisícům účastníkům budeme poskytovat služby v průběhu následujících šesti let," vysvětluje rozsah spolupráce generální ředitel Eurotelu Terrence Valeski. "Je to největší smlouva o poskytování služeb v historii mobilní komunikace v České republice. Účastnící krizového řízení, zejména klíčoví reprezentanti samosprávy, státu, stejně jako velká část policie a záchranných služeb, získají velmi kvalitní telefony, výhodné tarify a hlavně volání zdarma při vyhlášení krizové situace. To vše bude garantováno nejspolehlivějším mobilním operátorem v České republice," dodává.

Společnost Eurotel získala zakázku na dodávku služeb pro Krizové řízení díky kvalitě a spolehlivosti služeb. "Celá naše síť je několikanásobně jištěna proti běžným nehodám, jako jsou například výpadky elektrické energie. Zároveň máme připraveny mobilní základnové stanice, které jsou připraveny rychle zasáhnout při krizových situacích," říká Terrence Valeski. "Svoji schopnost poskytovat služby při náročných a výjimečných situacích jsme prokázali například při povodních na Moravě v roce 1998, při poskytování služeb 6. polní nemocnici Armády ČR v Albánii v roce 1999, nebo při výročním zasedání Mezinárodního měnového fondu v Praze v roce 2000," dodává.

Na základě smlouvy, uzavřené mezi Ministerstvem vnitra České republiky a Eurotelem dne 10. ledna 2002, získá 19 000 účastníků Krizového řízení mobilní soupravu, která bude obsahovat moderní mobilní telefon Siemens ME 45, standardní hands free sadu do automobilu, náhlavní hands free soupravu ("bondovku"), pouzdro na telefon a stolní nabíječku. Každý účastník zároveň získá KOMBI SIM kartu s 2 telefonními čísly - s krizovým číslem a s druhým volitelným číslem pro běžné volání. Druhé číslo může být buď původní číslo uživatele nebo nové číslo uživatele. Pokud uživatel nemá zájem o pracovní číslo, má aktivováno pouze krizové číslo a pracovní číslo je připraveno pro budoucí aktivaci.. Speciální řešení společnosti Eurotel umožňuje přeměřování hovoru na právě aktivní číslo, tj. vždy bude možné se dovolat na obě čísla.

Cena za celou mobilní soupravu včetně aktivace obou čísel je jen 1 Kč. Telefony mají prodlouženou záruku na tři roky a poté budou zdarma vyměněny za srovnatelné telefony na další tři roky. Protože je to největší zakázka na poskytování mobilních služeb v ČR, Eurotel mohl nabídnout speciální, zvýhodněné tarify. Pokud bude v některé oblasti České republiky vyhlášen podle zákona krizový stav bude z volání z krizových čísel zdarma. Za normální situace bude volání z krizového čísla stát například do sítě Eurotel stát 2 Kč za minutu. Distribuce mobilních souprav bude probíhat prostřednictvím vybraných značkových prodejen společnosti Eurotel.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 1. února 2002 - pátek