logo itpoint.cz

Eurotel získal v roce 2001 největší část z rychle rostoucího trhu mobilních komunikací v České republice

Na konci roku 2001 používalo služeb Eurotelu 3,24 milionu zákazníků, což představuje 31,5 % populace České republiky. V roce 2001 Eurotel opět získal nejvíce nových klientů, o 67 tisíc více než druhý operátor.

Eurotel v roce 2001 pokračoval v prudkém růstu počtu zákazníků a zároveň zvýšil efektivitu provozu. "V roce 2001 jsme získali největší počet nových zákazníků na trhu a zároveň jsme významně snížili náklady nejen na růst společnosti, ale i na běžný provoz. Rychle se rozvíjelo využívání služeb s přidanou hodnotou, jako jsou SMS zprávy, hry na WAPu a bankovní služby," říká generální ředitel společnosti Terrence Valeski. "Díky tomu můžeme našim zákazníkům a vlastníkům zaručit, že v budoucnu budeme nadále poskytovat nejkvalitnější mobilní služby v České republice."

Na konci roku 2001 používalo služby společnosti Eurotel 3,24 milionu zákazníků, což představuje 31,5 % populace České republiky. V roce 2001 Eurotel opět získal nejvíce nových klientů, o 67 tisíc více než druhý operátor. Společnost si zároveň upevnila své postavení na trhu služeb pro firemní zákazníky. Nezávislý průzkum trhu firmy Digimark, spol. s r.o. (vytvořený ze vzorku 2013 firem) loni ukázal, že Eurotel má 76-procentní podíl na trhu firemních zákazníků, kteří používají více než 20 mobilních telefonů.

V roce 2001 stouply celkové tržby Eurotelu na 30,063 miliardy korun českých.¨ Provozní zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA) vzrostl o 32 % na 13,250 miliardy korun. Podobný růst zaznamenal i čistý zisk, který v roce 2001 dosáhl 6,068 miliardy korun. "V roce 2001 se nám podařilo zrychlit růst provozního zisku EBIDTA a čistého zisku díky efektivnějšímu provozu celé společnosti," komentuje loňské výsledky Eurotelu Terrence Valeski.

V roce 2001 prudce rostlo využívání služeb s přidanou hodnotou. Eurotel je stále jediným operátorem v ČR, který nabízí obě nejvyspělejší technologie GSM pro vysokorychlostní přenos dat (např. pro přístup na internet) - GPRS i HSCSD. Zákazníci Eurotelu odeslali v roce 2001 1,2 miliardy SMS zpráv, což představuje více než 100-procentní nárůst ve srovnání s rokem 2000. Přispěli k tomu mimo jiné interaktivní služby, jako je hra Chcete být milionářem, SMS Chat či GSM banking, které nabízejí zákazníkům nové možnosti využití mobilního telefonu. Eurotel loni získal jednu ze dvou licencí na poskytování mobilních služeb 3. generace (UMTS), které v budoucnu otevřou novou kapitolu mobilní komunikace.

Finanční výsledky společnosti byly připraveny podle účetních standardů Spojených států amerických (US GAAP) a potvrzeny auditorem.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 20. února 2002 - středa