logo itpoint.cz

Eurotel zopakoval dobré hospodářské výsledky i ve třetím čtvrtletí roku 2002

Eurotel ukončil třetí čtvrtletí letošního roku s čistým ziskem 5 076 miliónů Kč a s více než 3, 678 miliónů zákazníků. Ve srovnání s prvními devíti měsíci roku 2001 vzrostly letos během ledna až září čisté tržby za služby o 8 %. Nejrychleji rostl objem služeb s přidanou hodnotou jako SMS zprávy (nárůst o 50 %), zatím hlasové služby vykazují přirozený nárůst o 15 %.

Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o. ukončila třetí čtvrtletí letošního roku s čistým ziskem 5 076 miliónů Kč a s více než 3, 678 miliónů zákazníků. Ve srovnání s prvními devíti měsíci roku 2001 vzrostly letos během ledna až září čisté tržby za služby o 8 procent. Nejrychleji rostl objem služeb s přidanou hodnotou jako SMS zprávy (nárůst o 50 %), zatím hlasové služby vykazují přirozený nárůst o 15 %.

"Naši zákazníci provolali za prvních devět měsíců letošního roku 3, 111 miliardy minut a odeslali 1, 472 miliardy SMS zpráv," shrnuje využití hlavních služeb společnosti Eurotel Praha její generální ředitel Terrence Valeski. Pokles příjmu jsme od začátku roku zaznamenali především v oblasti propojovacích poplatků, které regulátor jednorázově snížil o 43 %.

V prvním pololetí získal Eurotel o 29 tisíc zákazníků více než druhý operátor (podle oficiálních tiskových zpráv). V polovině letošního roku zahájil Eurotel masivní kampaň v oblasti malých a středních firem, které jsou se speciálním balíčkem služeb přímo oslovovány různými prostředky - telefonem, dopisem, e-mailem, a pro něž připravil speciální stánek na Brněnském výstavišti v době Invexu.

Během prvních devíti měsíců letošního roku představil Eurotel několik služeb zcela nových na českém trhu, jako jsou multimediální zprávy MMS či platby za lístky do kina pomocí mobilního telefonu (M-platby). Svým firemním zákazníkům nově nabídl Eurotel balíček služeb Mobilní kancelář, který umožňuje jednoduchý a bezpečný přístup do firemních e-mailů za velmi nízkých pořizovacích nákladů. Tento balíček služeb letos získal prestižní novinářskou cenu "The Best of Invex" udělovanou deseti redakcemi odborných časopisů.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 16. října 2002 - středa