logo itpoint.cz

Expert Partner mění jméno na Tech Data

Společnost Expert & Partner, která se v tuzemsku zabývá distribucí výpočetní techniky, příští týden změní název na Tech Data. Je to součást celosvětové strategie skupiny Tech Data/Computer 2000, jíž je česká firma součástí. Změna spočívá v postupném sjednocování veškerých aktivit a názvů společností, patřících do skupiny Tech Data/Computer 2000, pod jednotnou značku Tech Data.

Společnost Expert & Partner, která se v tuzemsku zabývá distribucí výpočetní techniky, příští týden změní název na Tech Data. Je to součást celosvětové strategie skupiny Tech Data/Computer 2000, jíž je česká firma součástí. Změna spočívá v postupném sjednocování veškerých aktivit a názvů společností, patřících do skupiny Tech Data/Computer 2000, pod jednotnou značku Tech Data. V souvislosti se změnou názvu firmy nenastanou k žádné strukturální ani personální změny. Stejné zůstanou i kontaktní údaje, telefonní a faxová čísla.

Tech Data Distribution s.r.o. je distributorem produktů z oblasti výpočetní techniky působící na území ČR. Je zástupcem celosvětového distribučního řetězce Tech Data v České republice a současně je pokračovatelem tradice společnosti Expert & Partner založené v roce 1991 v Praze a fungující pod tímto názvem do podzimu roku 2002.

Letos v červenci byla firma Expert & Partner engineering koupena společností CCA Group, a.s., dodavatelem komplexních řešení informačních systémů na zakázku. Předchozím vlastníkem společnosti E & Pe byl fond rizikového kapitálu CDEF. Smlouva o koupi byla podepsána 30. července 2002.

"Důvodů pro koupi společnosti Expert & Partner engineering bych mohl jmenovat hned několik. V prvé řadě však šlo o rozhodnutí strategické. Díky E & Pe nyní můžeme nabízet širší portfolio produktů a služeb a tím úspěšněji pronikat na trh. Myslím, že spolupráce dodavatele informačních systémů a systémového integrátora je více než smysluplná," uvedl Jiří Laciga, generální ředitel společnosti CCA Group. "Dalšími neopomenutelnými důvody jsou jistě i synergie v obchodu a finanční stabilita, jež pro naše zákazníky představuje pevnou záruku, " dodal.

 www.techdata.cz

Článek ze dne 5. listopadu 2002 - úterý