logo itpoint.cz

Fincom International se stal jedním z nejdůležitějších ISDN partnerů Českého Telecomu v roce 2001

Společnost uzavřela nejvíce smluv na zavedení ISDN linky. Vedle toho Fincom dodal v rámci balíčků do přímého prodeje (tj. realizovaného přímo Českým Telecomem) téměř 20000 ISDN modemů Microcom, což představuje 27 % z celkového přímého prodeje.

Fincom International a.s., člen skupiny Fincom Group a vedoucí dodavatel klientských přístupových zařízení ve střední Evropě, oznámila, že podle údajů společnosti Český Telecom uzavřela v loňském roce více než 4200 smluv na zavedení ISDN linky. Firma se tak v objemu smluv v roce 2001 zařadila mezi tři největší partnery nepřímého prodeje ISDN linek Českého Telecomu.

Fincom International vloni uzavřel nejvíce smluv na zavedení ISDN linky v segmentu malých a středních firem (48 % smluv) a ve spotřebitelského segmentu (42 %), zbytek potom v segmentu velkých podniků. Vedle toho Fincom dodal v rámci balíčků do přímého prodeje (tj. realizovaného přímo Českým Telecomem) téměř 20 000 ISDN modemů Microcom, což představuje 27 % z celkového přímého prodeje.

Podle Českého Telecomu byla společnost Fincom International v roce 2001 autorizovaným distributorem s největším meziročním nárůstem. Český Telecom zejména ocenil silnou dealerskou síť a kreativní přístup k prodeji, který se projevil v různých projektech, např. ve spolupráci s Komerční bankou, společností Compaq a Českou spořitelnou nebo balíčkem "ISDN modem Microcom za 1 Kč", který byl vyhodnocen jako hlavní impuls dramatického nárůstu poptávky po ISDN v loňském roce.

"Vývoj dodávek ISDN linek a produktů za loňský rok jsme vyhodnotili jako velmi úspěšný," řekla Jana Holá, manažerka pro marketing a rozvoj obchodu, Fincom International a.s. "Těší nás být součástí úspěšné ISDN kampaně loňského roku a letos se chystáme spolupráci s Českým Telecomem dále posílit o nové projekty spojené nejen s ISDN, ale i s novými technologiemi, například v oblasti SMS."

Aby co nejvíce zvýšil spokojenost svých zákazníků, rozšířil Fincom v tomto segmentu rozsah svých služeb. Společnost nyní sama realizuje ISDN linky prostřednictvím svých pracovníků, kteří tyto linky zavádějí či přeměňují a instaluji koncová zařízení.

V únoru 2002 uvedla společnost Fincom do prodeje MICROCOM ISDN USB Travel, ISDN modem velmi malých rozměrů (95x62x18mm) na rozhraní USB, s velmi příznivým poměrem cena/výkon. Následovat jej pak budou ISDN Router s podporou VPN a ISDN telefon s možností propojení a konfigurace s PC.

Dosavadní portfolio ISDN produktů Microcom i nadále zahrnuje populární a osvědčené modely, včetně MICROCOM ISDN USB Porte Plus (USB rozhraní, s možností připojení dvou analogových zařízení jako telefon, fax, záznamník apod.). Dalšími zařízeními jsou MICROCOM ISDN USB Porte (USB rozhraní), MICROCOM ISDN Porte Plus+ (sériové rozhraní, 2 analogová rozhraní) a model MICROCOM ISDN Porte. Představitelem interních ISDN modemů je pak MICROCOM ISDN Porte Internal, interní karta pro instalaci do PCI slotu. ISDN modemy Microcom podporují většinu operačních systémů, včetně nejnovější verze Windows XP nebo OS SuSE Linux 7.2.

 www.fincomgroup.net
tisková zpráva

Článek ze dne 4. března 2002 - pondělí