logo itpoint.cz

Fincom-Materna a Siemens přinášejí služby Fixed SMS - krátké textové zprávy v pevné telefonní síti

Fixed SMS - tyto nové služby dovolí všem zákazníkům jakéhokoliv operátora posílat a přijímat SMS zprávy z pevného telefonu na pevný telefon, faxové zařízení, mobilní telefon nebo po Internetu na e-mail.

Fincom Group, skupina firem dodávající informační a komunikační technologie a služby, ohlásila možnost služeb "Fixed SMS" v pevné telefonní síti. Tyto služby dovolí všem zákazníkům jakéhokoliv operátora posílat a přijímat SMS zprávy z pevného telefonu na pevný telefon, faxové zařízení, mobilní telefon nebo po Internetu na e-mail.

Služby Fixed SMS využívají platformu založenou na technologiích společností Siemens a Materna, která se nedávno stala mezinárodním standardem podle Evropského institutu pro telekomunikační standardy (ETSI) v oblasti SMS zpráv v pevných sítích. Komunikační protokol pro Fixed SMS umožňuje komunikaci SMS nezávisle na operátorovi veřejné telefonní sítě, typu koncového telefonu či mobilní síti. Krátké textové zprávy, které byly doposud doménou pouze mobilních sítí, se tak nyní s využitím řešení Fincom-Materna Communication a telefonů Siemens stěhují i do sítí pevných.

SMS odkudkoliv kamkoliv

Zákazníci telekomunikačních operátorů pevných sítí tak budou mít možnost zasílat SMS zprávy doslova bez hranic. Současná telekomunikační infrastruktura dovoluje různé směry SMS komunikace: pevný telefon – pevný telefon v rámci jednoho operátora a i mezi sítěmi různých operátorů, pevný telefon – mobilní síť do sítě kteréhokoliv mobilního provozovatele a mobilní síť – pevný telefon.

Standard Fixed SMS nabízí navíc všechny předpoklady k rozvoji dalších služeb v pevné síti jako např. :

Technické předpoklady

Úspěšné provozování služby Fixed SMS po digitálních linkách (euroISDN2) je možné již v současné době, neboť lze v krátké době splnit nutné technické předpoklady :

Jako Fixed SMS centrum je k dispozici řešení Anny Way od německé společnosti Materna, která představuje světovou jedničku v oblasti mobilních řešení a služeb s přidanou hodnotou. Jen v rámci Anny Way Information Center je zpracováváno více než 17 milionů SMS zpráv denně. Produkty, řešení a služby Anny Way jsou ve střední a východní Evropě poskytovány firmou Fincom-Materna Communications, která je společným podnikem společností Materna a Fincom Group.

Jako koncová zařízení lze pro zasílání a příjem SMS zpráv využít v současnosti telefony řady Gigaset 4000 společnosti Siemens :

"Služby Fixed SMS jsou zcela novým fenoménem, které v České republice a v celé střední Evropě změní pohled běžných zákazníků na služby pevných sítí," řekl Martin Košut, generální ředitel Fincom Group. "Na druhou stranu nabízejí různým operátorům telekomunikačních služeb nové příležitosti na trhu, jehož potenciál se pohybuje v řádech miliard korun. Naše firma může dnes ve spolupráci se společností Siemens všem těmto operátorům nabídnout kvalitní a prověřenou infrastrukturu, která je oficiálně uznaným mezinárodním standardem."

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 7. února 2002 - čtvrtek