logo itpoint.cz

Firma Baťa zvolila pro své internetové a datové služby Český Telecom

Český Telecom vyhrál výběrového řízení na dodávku datových a internetových služeb pro společnost Baťa, a.s. Poptávkové řízení bylo uzavřeno na konci září 2002 a probíhalo jeden rok. Jeho součástí byl výběr nového poskytovatele internetových služeb, případně zachování stávajícího, a dále doplnění služeb dodávky Internetu a datové propojení typu centrála – pobočky službou IP VPN. Řešení Českého Telecomu bylo vyhodnoceno pro firmu jako nejefektivnější a společnost obhájila své pozice před GTS Czech a Contactelem.

ČESKÝ TELECOM, a.s. vyhrál výběrového řízení na dodávku datových a internetových služeb pro společnost Baťa, a.s. Poptávkové řízení bylo uzavřeno na konci září 2002 a probíhalo jeden rok. Jeho součástí byl výběr nového poskytovatele internetových služeb, případně zachování stávajícího, a dále doplnění služeb dodávky Internetu a datové propojení typu centrála – pobočky službou IP VPN. Řešení společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. bylo vyhodnoceno pro firmu jako nejefektivnější.

Ing. Radek Soušek, výkonný viceprezident pro služby divize Imaginet dodává : "ČESKÝ TELECOM, a.s. navýšil na základě požadavků nejen konektivitu do Internetu pomocí služby INTERNET OnLine FIXED DIGITAL, ale také současně rozšířil datové propojení firmy o službu IOL IP VPN." Služby VPN umožňují vytváření rozsáhlých firemních sítí s využitím IP technologií. VPN přináší propojení v rámci celé společnosti na sdílené infrastruktuře s vyšší bezpečností, než které se těší vlastní privátní síť. Na základě vytížení a statistik bude tato služba včetně jejich technických a obchodních parametrů pro následující roky individuálně upravována dle potřeb zákazníka.

Ing. Petr Michálek, IT manager Baťa, a.s. k tomu dodává : "Přípojky nám umožní zlepšit logistické procesy, které jsou klíčové při uspokojování potřeb zákazníků. Nezanedbatelným kladem je i zvýšení bezpečnosti všech datových přenosů."

V současné době probíhá v akciové společnosti Baťa realizace vítězného návrhu.

ČESKÝ TELECOM je již poskytovatelem hlasových služeb pro akciovou společnost Baťa od roku 1990. V silné konkurenci výběrového řízení na dodávku datového propojení obhájil své pozice před GTS CZECH, a.s. a Contactel s.r.o.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 6. prosince 2002 - pátek