logo itpoint.cz

Gigaset H49data od Siemensu přináší domácím uživatelům radikální změnu v bezdrátové komunikaci

Instalace je snadná – uživatelé prostě připojí svůj notebook nebo osobní počítač pomocí USB adaptéru Gigaset H497data nebo pomocí PC karty Gigaset H498data k základnové stanici Gigaset H4900data. Zmíněná PC karta je kompatibilní s každým notebookem i s dalšími zařízeními, která pracují se sítí WWW (např. Siemens SIMpad SL4) a mají standardní slot pro PC karty.

Lidé, kteří rádi surfují na webu a chtěli by mít doma vysokorychlostní připojení k internetu, jistě přivítají zprávu, že společnost Siemens zvýšila přenosovou rychlost svých výrobků Gigaset H49data z 1,6 až na 10 Mb/s. Toto prudké zvýšení přenosové rychlosti lidem umožní, aby si doma stahovali velmi velké datové soubory, například hry či video a audio soubory přehrávané v reálném čase, a aby si tyto datové soubory navzájem interaktivně vyměňovali.

Instalace je snadná – uživatelé prostě připojí svůj notebook nebo osobní počítač pomocí USB adaptéru Gigaset H497data nebo pomocí PC karty Gigaset H498data k základnové stanici Gigaset H4900data. Zmíněná PC karta je kompatibilní s každým notebookem i s dalšími zařízeními, která pracují se sítí WWW (např. Siemens SIMpad SL4) a mají standardní slot pro PC karty. Zákazníci, kteří již vlastní zařízení Gigaset H48data, tedy zařízení z předchozí řady, budou jistě potěšeni tím, že původní USB adaptér Gigaset H487data a PC karta Gigaset H488data jsou kompatibilní s novou základnovou stanicí Gigaset H4900data.

Základnová stanice Siemens Gigaset H4900data, USB adaptér Gigaset H497data a PC karta H498data budou uvedeny na trh letos v létě.

Gigaset H49 data je nejnovější výrobek, který společnost Siemens uvádí na trh v rámci své komunikační koncepce "mobile life @ home", která zahrnuje mnohem více než jen důmyslné sítě pro datovou komunikaci. Tato koncepce znamená, že všechny bezdrátové výrobky Siemens lze snadno kombinovat a individuálně přizpůsobovat podle komunikačních potřeb jednotlivců nebo skupin lidí – ať již chtějí sdílet informace mezi několika notebooky nebo prostě používat svůj bezšňůrový telefon Siemens Gigaset i v době, kdy jsou připojeni k internetu prostřednictvím osobního počítače.

Siemens bere v úvahu stávající infrastrukturu v domácnostech uživatelů. Koncepce "mobile life @ home" totiž nabízí hlasové a datové produkty pro analogové linky, ISDN, kabelové připojení i linky DSL, přičemž všechny jsou plně škálovatelné a uživatelé mohou kombinovat nové výrobky s těmi, které již používají. Řada "mobile life @ home" začíná u jednoduchých bezšňůrových telefonů, jako je Gigaset 200, ale zahrnuje i tak stylové výrobky jako Gigaset 4000 Micro. Tyto telefony jsou určeny hlavně těm, kdo zkrátka chtějí telefonovat bez drátů. Snadnou integraci hlasu a dat nabízí Gigaset 4170isdn – základnová stanice pro datovou komunikaci, kterou lze jednoduše propojit se všemi nabízenými bezšňůrovými telefony Gigaset.

Uživatelé, kteří potřebují ještě rychlejší datové připojení, si mohou vybrat novou řadu Gigaset H49data, která navíc umožňuje mnoha různým uživatelům, aby najednou sdíleli síť, ať se nacházejí v jakékoli části domu nebo bytu.

Vstoupit do světa "mobile life @ home" je snadné, protože i jednoduchý hlasový přístroj Gigaset otevírá cestu k domácnosti bezdrátové komunikace. Funkce pro bezdrátový tisk a přístup k internetu může zákazník snadno přidat, kdykoli si to bude přát.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 15. března 2002 - pátek