logo itpoint.cz

Go přináší platby mobilním telefonem

Od pondělí 16. září mohou zákazníci společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., rezervovat a následně platit za lístky do kina prostřednictvím svého mobilního telefonu. Ve spolupráci s multiplexy Palace Cinemas představuje Eurotel službu m-Platby, která umožní odkudkoliv a kdykoliv získat lístky do kina.

Od pondělí 16. září mohou zákazníci společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., rezervovat a následně platit za lístky do kina prostřednictvím svého mobilního telefonu. Ve spolupráci s multiplexy Palace Cinemas představuje Eurotel službu m-Platby, která umožní odkudkoliv a kdykoliv získat lístky do kina.

"Ušetřit čas na zábavu a nestát zbytečně ve frontách na lístky do kina umožní naše nová služba m-Platby", říká Jana Štumpová Konicarová, ředitelka marketingu Eurotelu. "Naši zákazníci si budou moci kdykoli, odkudkoli a snadno rezervovat vstupenku prostřednictvím internetu, mobilního portálu Juice, služby Eurotel Asistent 1188 nebo informační linky kina, a následně ji zaplatit svým mobilním telefonem, aniž by u sebe museli mít hotovost."

Při rezervaci vstupenek na internetových stránkách kina www.palacecinemas.cz , nebo přímo z mobilu prostřednictvím technologie WAP na mobilním portálu Juice (sekce Juice Nákupy), si v rezervačním systému zákazník vybere film, který chcete vidět, datum, počet vstupenek a umístění sedadel v sále. V okamžiku, kdy dokončí výběr vstupenek a klikne na symbol m-Platby, vygeneruje systém kina 9-ti místné rezervační číslo a cenu. V případě rezervace prostřednictvím asistenčních služeb Eurotel Asistent 1188, nebo informační linky multiplexu Palace Cinemas, obdrží zákazník rezervační číslo od operátora, který provede i rezervaci. Po dobu 10 minut je toto rezervační číslo aktivní v rezervačním systému kina. Do té doby je nutné za vstupenku zaplatit.

Pro platbu prostřednictvím mobilního telefonu vytočí dále zákazník telefonní číslo *111*# (Juice Easy). V základním menu, které se mu objeví na displeji mobilního telefonu, vyberte položku Juice Nákupy a v menu Juice Nákupy položku m-Platby, potvrdí souhlas s podmínkami, zadá své 9-ti místné rezervační číslo a cenu, a odešle příkaz. V případě, že platba proběhne úspěšně, obdrží od Eurotelu potvrzující SMS zprávu, tzv. m-Vstupenku. Ta obsahuje rezervační číslo a detaily o rezervaci (kino, film, místo, sál, čas, sedadla, datum, cena). Za reálnou vstupenku ji pak vymění ve speciální pokladně kina s přednostním "odbavením" zákazníků, kteří již vstupenku zaplatili pomocí m-Plateb.

Rezervace a platba za lístky do kina bude zpoplatněna podle aktuálních ceníků na základě použití dané služby (internet, WAP, Eurotel Asistent 1188, informační linka kina). Částka za zaplacení vstupenky, která je o 10 Kč vyšší než u nákupu v pokladně, bude zákazníkům Go strhnuta z jejich aktuálního kreditu ihned po provedení operace. Tarifní zákazníci Eurotelu obdrží vyúčtování za službu m-Platby ve zvláštní měsíční faktuře.

Služba m-Platby nebude zpřístupněna zákazníkům vlastnícím firemní mobilní telefony a tarifní zákazníkům, kteří uzavřeli smlouvu před méně než třemi měsíci, nebo využívají službu Eurotel Tandem. Měsíční limit pro tarifní zákazníky, který bude pro službu m-Platby možno využít, je 1000 Kč.

Celková komunikační kampaň na novou službu m-Platby bude představena pod značkou předplacených služeb Go, využít ji však mohou i tarifní zákazníci společnosti Eurotel.

Síť Palace Cinemas, ve kterých bude možné rezervovat a zaplatit vstupenky pomocí mobilního telefonu Eurotel, zahrnuje 5 multiplexů v České republice - Slovanský dům, Nový Smíchov a Park Hostivař v Praze a Velký Špalíček a Olympii v Brně. Podle oficiálních statistik Unie filmových distributorů, společnost Palace Cinemas (dříve Ster Century) měla v první polovině letošního roku 41% podíl v hrubých tržbách na českém trhu kin. V Praze a v Brně, kde má Palace Cinemas své multiplexy, je podíl vyšší. V Praze je to 58% a v Brně dokonce 95% podíl.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 13. září 2002 - pátek