logo itpoint.cz

Go přináší unikátní virtuální SMS hru xgenGo

Do této hry může vstoupit každý zákazník Eurotelu prostřednictvím svého mobilního telefonu odesláním SMS ve tvaru "XGEN" na číslo 999 699 nebo pomocí služby Juice Easy (*111*#).

Praha, 25. března 2002 - Go, značka předplacených služeb společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., představuje unikátní virtuální SMS hru xgenGo. Do této hry může vstoupit každý zákazník Eurotelu prostřednictvím svého mobilního telefonu odesláním SMS ve tvaru "XGEN" na číslo 999 699 nebo pomocí služby Juice Easy (*111*#). Po souhlasu s podmínkami hry vstoupí hráči na ostrov Nomor, který žije vlastním životem a používá vlastní měnu. Setkávají se zde s různými postavami a prožívají dosud nepoznaná dobrodružství.

"Kvůli nové hře xgenGo si nemusí naši zákazníci pořizovat nové mobilní telefony. Díky xgenGo se mohou bavit a prožívat dobrodružství známá zatím jen z internetu. Pomocí jednoduchých a oblíbených SMS zpráv přinášíme zákazníkům to, co slibují až sítě 3G - interaktivní virtuální hru pro více spoluhráčů," vysvětluje unikátnost hry Glenice Maclellan, výkonná ředitelka marketingu Eurotelu.

XgenGo nabízí interaktivní virtuální realitu známou zatím jen z internetových her. Hráči zde nejen řídí svůj osud, objevují ostrov Nomor a volí, jak budou v nastalých situacích postupovat, ale rozhodují také o dalším rozvoji hry. Veškeré její ovládání se děje odesíláním SMS zpráv, které jsou účtovány částkou pouze 0,80 Kč za odchozí a první příchozí SMS na odeslaný pokyn. Při svém putování potkávají další postavy, se kterými spolupracují nebo bojují, aniž by věděli, zda jsou to další hráči nebo jen virtuální postavy.

 xgenGo Na ostrově je celá řada hracích míst jako například Moronův palác - honosné sídlo vládce Morona, Svatyně hrdinů, nemocnice, několik ministerstev, která řídí chod virtuálního světa xgenGo, dále park nebo tržiště. Na začátku je hráč běžným občanem, avšak brzy dostanou události rychlý spád a děj se dramaticky stupňuje. Záleží jen na hráčích, jakým způsobem využijí příležitostí a nadlidských schopností, které se jim v novém světě naskytnou.

Pro zákazníky je k dispozici speciální informační linka s číslem 0606 000 666. Poplatek za volání je stejný jako u volání do sítě Eurotel podle zákazníkem zvoleného tarifu. Informace je možné najít také na internetových stránkách www.mobilgo.cz nebo na stránkách hry "xgenGo" http://xgengo.mobilgo.cz.

"První virtuální SMS hra "Virtuální partner", kterou jsme uvedli u příležitosti Sv. Valentýna, zaznamenala u našich zákazníků velký úspěch. Zákazníci si našli virtuálního partnera podle svých představ, se kterým pak mohli pomocí SMS komunikovat na různé téma," říká Glenice Maclellan.

Jak vstoupit do hry

Hra začíná odesláním SMS zprávy ve tvaru "XGEN" na číslo 999 699. Pokud souhlasíte s podmínkami hry a chcete začít hrát, odešlete v odpovědi na obdrženou SMS "ANO", pokud s pravidly nesouhlasíte, odešlete "NE". V následujících příchozích SMS naleznete pokyny pro příští kroky ovládání hry, a také si budete moci zvolit svou přezdívku.

Odesílání SMS probíhá vždy stejně - buď zadáním některého z klíčových slov, nebo zadáním písmene, části či celého slova, které je v příchozí zprávě označeno závorkami <>, a zasláním na číslo 999 699.

Začátek hry přes Juice Easy

Druhým způsobem, jak lze vstoupit do hry xgenGo, je pomocí Juice Easy (*111*#), kde pod položkou 3:Zábava vybere hráč položku 2:Hry, dále 1:xgenGo a nakonec 1:Spustit SMS hru xgenGo. Poté již přijde standardní herní SMS. Za vstup do Juice Easy menu je účtována částka odpovídající standardní odchozí SMS dle zákazníkova tarifu. Při zvolení 1:Spustit SMS hru xgenGo bude zákazníkovi účtována odchozí SMS dle ceníku hry.

Klíčová slovy hry - univerzální příkazy pro celou hru

XGEN - zahájení hry
R - rozhlédnutí, univerzální příkaz v jakékoli situaci, pokračování hry po přerušení
POMOC - informace v případě nesnází
INV - inventář, seznam hmotných věcí, které hráč během hry získal
MAPA - určení hráčovy polohy ve světě xgenGo
UKOL - popis právě řešených úkolů
PAUZA X - přerušení hry (za X dosaďte počet dní 1 - 30)

Hru můžete kdykoli přerušit buď neodpověděním na příchozí SMS nebo příkazem "PAUZA X" (na místo X napište, na kolik dní chcete přerušit hru: 1 - 30). Do hry se opět vrátíte, pokud odešlete SMS ve tvaru "R" na číslo 999 699.

Pokud chcete začít hrát znovu od začátku, napište SMS ve tvaru "RESTART PŘEZDÍVKA" (na místo PŘEZDÍVKA napište svou přezdívku ve hře, například KAREL. Pak bude mít vaše SMS tvar "RESTART KAREL").

Pokud chcete hru zcela ukončit, napište SMS ve tvaru "KONEC PŘEZDÍVKA" (na místo PŘEZDÍVKA napište svou přezdívku ve hře). Poté ještě musíte odpovědět na potvrzující SMS (opravdu chcete zcela ukončit hru? ANO, NE). Příkaz ANO zcela vymaže veškerou historii vaší hry, všechny vaše získané schopnosti i předměty a také vaši přezdívku.

Ceník hry xgenGo

Zákazník služeb Go
Odchozí SMS    0,80*
Příchozí SMS     0,80*
*Ceny jsou uvedeny v Kč s 5% DPH
Zákazník služeb Eurotel GSM a T!P
Odchozí SMS    0,80**
Příchozí SMS     0,80**
**Ceny jsou uvedeny v Kč bez 5% DPH

Účtována je vždy pouze 1. příchozí SMS na odeslaný pokyn. Ostatní příchozí SMS nejsou účtovány. Zákazníkům využívajícím služeb Eurotel GSM se v podrobném výpisu ostatní příchozí SMS zobrazí s cenou 0 Kč.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. března 2002 - úterý