logo itpoint.cz

GTS Central Europe má plnou konektivitu

GTS Central Europe operativně zabezpečila mezinárodní internetovou konektivitu s dostatečnou rezervní kapacitou tak, aby její zákazníci mohli využívat všechny datové a internetové služby v plném rozsahu. Tím se potvrdila úplná technická a finanční nezávislost GTS Central Europe na krachující KPNQwest N.V.

Skupina GTS Central Europe, která je od konce minulého roku součástí společnosti KPNQwest N.V., oznámila, že pro případ výpadku sítě mateřské firmy zajistila společně náhradní řešení. GTS Central Europe operativně zabezpečila mezinárodní internetovou konektivitu s dostatečnou rezervní kapacitou tak, aby její zákazníci mohli využívat všechny datové a internetové služby v plném rozsahu. Tím se potvrdila úplná technická a finanční nezávislost GTS Central Europe na krachující KPNQwest N.V.

"Operativní zajištění konektivity v celém regionu bylo naší základní prioritou," řekl Milan Rusnák, generální ředitel KPNQwest/GTS. "Současně se nám tím podařilo prokázat naši finanční a technickou nezávislost na KPNQwest N.V.," dodal. Středoevropská skupina zahrnuje kromě české KPNQwest/GTS také GTS Slovakia, GTS - Datanet Távközlési KFT v Maďarsku, GTS Romania, KPNQwest Romania, Internet Partners a Pronet Communications SP Z.OO v Polsku.

GTS Central Europe je jako celek v černých číslech EBITDA. Samotná KPNQwest/GTS, která patří mezi finančně nejúspěšnější pobočky, již dříve oznámila zisk EBITDA za rok 2001 ve výši 345 miliónu korun. V prvním čtvrtletí letošního roku vykázala KPNQwest/GTS celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22%.

KPNQwest/GTS je v ČR největším alternativním operátorem, poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb.

 www.gtsgroup.cz

Článek ze dne 4. června 2002 - úterý