logo itpoint.cz

HiPath od společnosti Siemens představuje konvergenci v praxi

Na veletrhu CeBIT 2002 byl jako předvoj dalších produktů rodiny HiPath představen produkt optiPoint 600 office. OptiPoint 600 je první celosvětově uvedený digitální konvergovaný terminál přizpůsobený jak pro rozhraní UP0/E, tak i pro IP protokol.

Systém optiPoint 600 workpoint nabízí celou řadu převratných výhod pro konvergované prostředí internet protokolu.

Na veletrhu CeBIT 2002 byl jako předvoj dalších produktů rodiny HiPath představen produkt optiPoint 600 office. Tento multifunkční komunikační terminál (Workpoint) podporuje komunikaci řízenou protokolem IP a TDM. OptiPoint 600 je dalším rozšířením konvergované podnikové architektury HiPath, která nyní zahrnuje terminál, jenž komunikuje se všemi platformami HiPath. Mnohostrannost je zárukou celé řady nejrůznějších využití celého řešení a chrání stávající investice uživatelů. Zajišťuje rovněž rychlou návratnost investic a lze jej snadno začlenit do systému i během dalšího vývoje konvergovaného komunikačního prostředí.

OptiPoint 600 je první celosvětově uvedený digitální konvergovaný terminál přizpůsobený jak pro rozhraní UP0/E, tak i pro IP protokol. Flexibilita produktu umožňuje komunikaci s konvergovanými platformami HiPath 3000 a HiPath 4000 IP. Je rovněž kompatibilní s programovatelným softswitchem HiPath 5000 IP. Díky standardnímu protokolu CorNetIP založenému na standardu H.323 lze ve všech prostředích HiPath využít celou řadu vlastností známých ze systému TDM.

Do strategických konceptů architektury HiPath, jako je například komunikace mezi propojenými podnikovými systémy nebo IP distribuovaná architektura, tak přibyl nový význačný komponent, který umožňuje přechod a přímou interakci mezi tradičním přepojováním okruhů a prostředími založenými na IP protokolu. Kromě toho je kompatibilní se všemi hlavními standardy.

Nový terminál přinese svým uživatelům rychlou návratnost investic a vysokou úsporu nákladů. K zapojení kanceláře optiPoint 600 není nutná žádná přídavná kabeláž. Správa systému se řídí centrálně přes webový prohlížeč a příslušnou konfiguraci zajistí rychle a snadno protokol DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). V případě potřeby lze systém přepojování okruhů později rozšířit na řešení programovatelné ústředny bez nutnosti dalších výdajů na konverzi.

 optiPoint 600 office Nový terminál má všechny vlastnosti charakteristické pro rodinu produktů optiPoint 500. Pro uživatele je zvláště optimální díky řadě zajímavých aplikací. Například telefonem lze získat přístup k centrálnímu telefonnímu seznamu a řešení obsahuje rozhraní, která umožní použití USB pro připojení k počítači a periferním USB zařízením, jako jsou externí klávesnice. Systém podporuje aktualizaci softwaru přes síť a obsahuje funkce vytáčení podle jména a integrovaný prohlížeč WAP. Má i další zajímavé vlastnosti. Velký osvětlený displej s velkým písmem a dotyková obrazovka (touch-screen) umožňuje vytvářet vhodná a přehledná menu, čímž splňuje požadavky zákazníků na větší čitelnost a snadné ovládání. V místním “elektronickém notebooku” si uživatelé mohou ukládat osobní kontakty. Údaje se jasně zobrazí na velkém displeji a dotyková obrazovka umožní rychlé „listování“ v informacích. Číslo volaného se vytočí pouhým stisknutím tlačítka. Podrobnosti lze snadno uložit i přečíst prostřednictvím počítače.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem „Konvergence v praxi dnes“ v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje "ta" pravá cesta.

Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

Další informace o technologii HiPath naleznete na adrese http://www.hipath.com

Společnost Siemens, Informace a komunikace - sítě (ICN) je jedním z předních poskytovatelů integrovaných hlasových a datových sítí pro podniky, operátory a poskytovatele služeb. Komplexní portfolio výrobků zahrnuje především konvergovaná řešení založená na technologii IP, řadu produktů pro širokopásmový přístup, optické přenosové sítě i podnikání v oblasti integrace, služeb a aplikací. Skupina Siemens tak z jediného zdroje nabízí kompletní řešení pro internetovou infrastrukturu příští generace. Ve fiskálním roce 2001 (roce končícím 30.9.) společnost oznámila předběžné tržby ve výši 12,9 miliard eur Společnost zaměstnávala celosvětově 51 000 pracovníků.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. března 2002 - úterý