logo itpoint.cz

Hlasové SMS zprávy v Maďarsku zavádí Telenor

Služba je zaměřena zejména na velké zahraniční klienty působící v oblasti médií, umožňuje mimo jiné uskutečňovat telefonické hlasování a nachází využití i v oblasti zábavního průmyslu a prodeje.

Novou službu, zasílání zvukových SMS zpráv, zavádí v Maďarsku dceřiná společnost norského Telenoru, firma Digitánia Kommunikációs Rt. Ředitel firmy Christopher A. Laska agentuře MTI řekl, že společnost Telenor Mobil tuto službu provozuje ve skandinávských zemích již tři roky, kde jí využívá 20 procent abonentů mobilních operátorů. Za tu dobu činily tržby z poskytování služby SMS s vyšší přidanou hodnotou 200 miliónů norských korun.

Laska zároveň řekl, že v současnosti nedokáže odhadnout, jaký úspěch bude mít firma s novou službou na maďarském trhu, nicméně podle něj by mohla v krátké době dosáhnout rovněž dvacetiprocentního podílu.

Při poskytování hlasové SMS služby spolupracuje Digitánia s firmami Westel i Pannon GSM a představitelé firmy jednají i s třetím velkým mobilním operátorem, firmou Vodafone.

Digitánia se touto službou míní zaměřit v Maďarsku zejména na velké zahraniční klienty působící v oblasti médií. Tato služba totiž podle Lasky umožňuje mimo jiné uskutečňovat telefonické hlasování, ale nachází využití i v oblasti zábavního průmyslu a prodeje.

Společnost Telenor v Maďarsku je stoprocentním vlastníkem firmy Pannon GSM a společnosti Nextra, která se zabývá poskytováním přístupu na internet.

 www.telenor.cz
ČTK

Článek ze dne 5. března 2002 - úterý