logo itpoint.cz

INTERNET OnLine má novou internetovou prezentaci

Po téměř dvou letech přichází společnost s novým řešením vlastních internetových stránek. Důvodem změny byla potřeba jednodušší navigace a minimalizace velikosti stran, základním technickým kritériem nové grafické podoby pak bylo především rychlejší nahrávání celé internetové prezentace.

Po téměř dvou letech přichází společnost s novým řešením vlastních internetových stránek. Důvodem změny byla potřeba jednodušší navigace a minimalizace velikosti stran, základním technickým kritériem nové grafické podoby pak bylo především rychlejší nahrávání celé internetové prezentace.

Jakub Puchalský, manažer IOL business development o nových stránkách říká : "Uživatelská přehlednost, jednoduchost a rychlost získávání produktových informací byly nejdůležitějšími kritérii, která jsme při přípravě stránek upřednostňovali. Co nejvyšší úroveň internetové prezentace - a to po stránce obsahové, funkční a grafické - je navíc důkazem maximální zákaznické orientace INTERNET OnLine".

"Stránky se změnily nejen graficky, ale i redakčně," dodává manažer projektu Jiří Janda. "Celá prezentace je rozdělena do dvou základních rovin. V první prezentujeme především informace, které mají časovou platnost a je třeba s nimi zákazníka co nejdříve seznámit (aktuality). V druhé rovině umožňujeme uživatelům přístup k veškerým informací "na dvě kliknutí", a to buď pomocí vlastního rolovacího menu nebo pokročilým vyhledávacím enginem, či pomocí mapy serveru".

Další jedinečnou vlastností je jednotný vstup pro uživatele internetových služeb IOL ke všem nabízeným produktům. Prostřednictvím jediného okna mohou zvolit nastavení pošty, nové služby nebo správu konta. Uživatelé určitě ocení i snadný tisk a kopírování dostupných dokumentů.

Jednotná a víceúrovňová navigace v rámci celé prezentace je rozdělena do několika segmentů :

  1. hlavní navigace s rozbalovacími menu v hlavičce
  2. identifikace úrovně a pohybu po úrovních pod hlavičkou
  3. kontextové menu v levém sloupci (především pro ty, kteří používají prohlížeče nepodporující Java Script)
  4. speciální odkazy zápatí

Celá prezentace je optimalizována pro stále nejvíce rozšířené rozlišení 800 x 600. Těm uživatelům, kteří používají vyšší rozlišení, se budou stránky zarovnávat do levého horního rohu. Stránky jsou kompatibilní se standardními prohlížeči MSIE 4.0 a vyšší a Netscape 4.7 a vyšší.

Vlastní stránky jsou sestaveny jednoduchým HTML kódem za použití kaskádových stylů, s co nejnižším počtem grafických objektů. Prioritou při návrhu nového designu bylo především rychlé načítání stránek, jejichž velikost se pohybuje okolo 50 KB a jednoduchá obměna grafického návrhu. Pro návrh designu stran byla vybrána společnost Capitol Internet Publisher, s.r.o. Pro vkládání informací byl implementován redakční systém WebnetEditor od společnosti ecommerce.cz, a.s. Redakční systém plně vyhovuje jednoduché správě dat nejenom v rámci nové prezentace, ale bude využíván i pro ostatní webové aktivity INTERNET OnLine.

Celý publikační systém je navržen jako dynamická databázová aplikace, která uživatelům sítě Internet zpřístupňuje informace roztříděné do navržené struktury.

Implementace webových stránek INTERNET OnLine do nového publikačního systému trvala 1 měsíc.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 22. ledna 2002 - úterý