logo itpoint.cz

Internet OnLine nabízí nové hostingové prostory také v Brně

Každý zákazník má v hostingových prostorách k dispozici přímý přístup ke svým serverům, které jsou umístěny v samostatně uzamykatelných skříních. Skříně umožňují umístění serverů v rackovém i nerackovém provedení.

Internet OnLine, organizační jednotka Českého Telecomu poskytuje od poloviny února 2002 nové technologické prostory pro služby SERVER HOSTING a DEDICATED HOSTING i v Brně. Nové hostingové prostory se nacházejí v objektu Českého Telecomu na ulici Polní ve čtvrti Brno - Štýřice.

Přední poskytovatel internetového připojení tak nabízí rozšíření svých služeb přímo v centru moravského regionu. Vychází tak vstříc všem zákazníkům, kteří nechtějí za svým serverem dojíždět do velkého hostingového centra v Praze.

Nové prostory jsou standardně technologicky vybaveny, důraz je kladen především na bezpečnost a spolehlivost síťové infrastruktury s trvalou dodávkou elektrické energie. Zákazníci služeb SERVER HOSTING a DEDICATED HOSTING sem mohou umístit své servery a další zařízení realizující různé internetové projekty.

Každý zákazník má v hostingových prostorách k dispozici přímý přístup ke svým serverům, které jsou umístěny v samostatně uzamykatelných skříních. Skříně umožňují umístění serverů v rackovém i nerackovém provedení. Servery jsou napájeny z nepřetržitého zdroje elektrické energie (UPS), který je zajištěn motorgenerátorem. Místnost je klimatizována tak, aby zde byla zajištěna stálá teplota a vlhkost. Všechny servery jsou připojeny přímo k páteřní síti Českého Telecomu a jejím prostřednictvím do Internetu o celkové rychlosti 2x100 Mbit/s. Zabezpečení proti neoprávněné manipulaci je zaručeno identifikací každé osoby před vstupem do objektu a ostatními standardními prostředky.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. února 2002 - středa