logo itpoint.cz

Internet Plus sníží ceny za připojení

S ohledem na zavedení nového modelu telefonického připojení k Internetu dochází i k nezbytné změně smluv mezi Českým Telecomem a ISP. Ve čtvrtek 29. srpna 2002 byly odeslány jednotlivým ISP dopisy, které ukončí platnost dosavadních smluv. Český Telecom zároveň předkládá svým partnerům návrh nových smluvních dokumentů. Od 1. října tak končí platnost dosavadního systému provizí poskytovaných Českým Telecomem. ISP by nyní měli co nejdříve stanovit individuální cenu za své služby.

Po několika týdnech jednání s poskytovateli služeb Internetu (ISP) o nové službě Internet Plus se ČESKÝ TELECOM rozhodl v zájmu dosažení dohody ještě výrazněji snížit ceny za volání na Internet ve špičce. Cena jedné minuty se snižuje na 1,24 Kč (původně 1,30 Kč) pro prvních deset minut volání a na 0,60 Kč za každou další minutu (původně 0,65 Kč). Jedná se o cenu za použití sítě ČESKÉHO TELECOMU prostřednictvím služby Internet Plus, která bude uvedena 1. října 2002 společně se spuštěním nového modelu. K této ceně ČESKÉHO TELECOMU budou ISP volitelně přidávat cenu za svoje služby. Přehled cen pro jednotlivé cenové programy je uveden v příloze této zprávy.

S ohledem na zavedení nového modelu telefonického připojení k Internetu dále dochází k nezbytné změně smluv mezi ČESKÝM TELECOMEM a ISP. Ve čtvrtek 29. srpna 2002 byly odeslány jednotlivým ISP dopisy, které ukončí platnost dosavadních smluv. ČESKÝ TELECOM zároveň předkládá svým partnerům návrh nových smluvních dokumentů. Od 1. října tak končí platnost dosavadního systému provizí poskytovaných ČESKÝM TELECOMEM. ISP by nyní měli co nejdříve stanovit individuální cenu za své služby.

"Přestože jsme byli nuceni zavádět Internet Plus pod časovým tlakem, je reálné novou službu od 1. října spustit z naší strany a věřím, že i ze strany ISP. Problém by neměl být ani v dostatečném informování koncových zákazníků. Ti jsou totiž všichni dosažitelní mimo jiné prostřednictvím e-mailu a většina z nich navštěvuje internetové stránky. Potřebné informace se k nim tak dostanou velice rychle a komunikace je flexibilní. ČESKÝ TELECOM navíc poskytuje jednotlivým ISP prostor na zvláštních stránkách www.vas-internet.cz, které navštěvuje v průměru 7000 uživatelů za den", říká Přemysl Klíma, generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU.

"Připravili jsme také zvýhodněné velkoobchodní podmínky, a to např. provádění vyúčtování u koncových zákazníků ve prospěch ISP či slevy na outsourcing IP sítě", dodává Pavel Jiroušek, viceprezident pro velkoprodej a pokračuje: "Navíc snížení ceny za volání na Internet ve špičce otevírá ISP ještě širší prostor pro další postupné snižování koncových cen. Jsme připraveni neprodleně uzavřít se všemi ISP nové smlouvy a poskytnout jim maximální možnou asistenci při provádění uvedených změn."

K přechodu na nový systém musí ISP učinit prakticky jen několik administrativních kroků a zvolit svou marketingovou strategii směrem ke koncovým zákazníkům. Veškeré podklady ISP naleznou na adrese www.telecom.cz/wholesale, případně si je mohou vyžádat u svého obchodního zástupce v Divizi služeb velkoprodeje společnosti ČESKÝ TELECOM. Informace pro koncové zákazníky k nové službě Internet Plus jsou dostupné na www.vas-internet.cz.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 3. září 2002 - úterý