logo itpoint.cz

Internet Sky Contact - vysokorychlostní satelitní připojení k internetu od Contactelu

Nová služba Internet Sky Contact poskytuje neomezený přenos dat o rychlosti 512 až 2 048 kbps. Data jsou přijímána i vysílána prostřednictvím satelitního terminálu umístěného u zákazníka. Služba umožňuje vysokorychlostní a kvalitní přístup na internet za pevný měsíční poplatek bez ohledu na objem internetové komunikace.

Contactel, vedoucí poskytovatel profesionálního internetového připojení v České republice, jako první přináší na trh novou službu Internet Sky Contact. Tato služba poskytuje zákazníkům vysokorychlostní a kvalitní přístup na internet za pevný měsíční poplatek bez ohledu na objem internetové komunikace.

Další výraznou předností této moderní technologie proti klasickým technologiím DSL využívajícím metalických vedení je její dostupnost prakticky pro všechny zákazníky na celém území České republiky. Nová služba Internet Sky Contact poskytuje neomezený přenos dat o rychlosti 512 až 2 048 kbps. Data jsou přijímána i vysílána prostřednictvím satelitního terminálu umístěného u zákazníka.

Není zapotřebí žádného dalšího, například vytáčeného (telefonního) připojení. Výhody širokopásmového připojení k internetu jsou tak nyní dostupné i zákazníkům, kteří nemají k dispozici kvalitní drátové připojení. Kromě základní funkce, kterou je vysokorychlostní přístup, nabízí tato technologie také další atraktivní aplikace včetně video streamingu.

V současné době je služba určena zejména podnikatelským zákazníkům s vyššími nároky na rychlost a spolehlivost přístupu k internetu. Služba Internet Sky Contact je dostupná v podstatě na celém území České republiky a je možno ji zřídit během velmi krátké doby.

K dispozici je několik variant připojení o rychlostech od 512 kbps do 2048 kbps. Měsíční ceny za službu začínají již na 3 990 Kč (bez DPH), přičemž zákazník již neplatí další poplatky za čas připojení nebo objem přenesených dat. Nejvhodnější variantu lze zvolit podle předpokládaného počtu uživatelů a očekávaného objemu přenosu dat.

Jak satelitní internet pracuje ?

K satelitnímu terminálu, který se skládá z vnější antény o průměru 74 cm (podobná anténě pro příjem satelitního TV signálu), dvou konvertorů a vnitřní komunikační jednotky, je připojen počítač nebo počítačová síť, prostřednictvím které všichni připojení uživatelé přistupují do internetové sítě.

Satelitní terminál začne ihned po instalaci a připojení k počítači komunikovat se satelitem na oběžné dráze. Na satelitu je pro přístup zákazníků Internet Sky Contact vyčleněna určitá část kapacity, která zabezpečuje přenos dat směrem k uživateli, a jiná část, která přijímá data směrem od uživatele.

Základní rozdíl mezi standardním připojením k internetu a satelitním připojením pocítí zákazník ve způsobu načítání webových stránek. U klasického pevného či vytáčeného připojení k internetu se nejdříve načítá formát a rozmístění objektů stránky a teprve poté se postupně vyplňuje jejich obsah, přičemž finální podoba stránky je hotová až za několik vteřin.

Oproti tomu v případě připojení prostřednictvím satelitu se všechny prvky požadované stránky nejdříve shromáždí a teprve poté se stránka zobrazí na monitoru uživatele celá.

 www.contactel.cz

Článek ze dne 27. června 2002 - čtvrtek