logo itpoint.cz

Internet v modrém

České Radiokomunikace a.s. udělaly první krok k naplnění své dlouhodobé strategie stát se plnohodnotným telekomunikačním operátorem se silnou orientací na zákazníka. Je jím vstup na telekomunikační trh s novým řešením v oblasti internetu s názvem BlueTone Internet.

České Radiokomunikace a.s. udělaly první krok k naplnění své dlouhodobé strategie stát se plnohodnotným telekomunikačním operátorem se silnou orientací na zákazníka. Je jím vstup na telekomunikační trh s novým řešením v oblasti internetu s názvem BlueTone Internet. Základní nabízenou službou je klasické poskytnutí přístupu na internet, a to jak v podobě pevného přístupu o kapacitách 64kbit/s až 2 Mbit/s, tak i v podobě komutovaného připojení na analogových linkách a ISDN. Tato služba bude klientům představena na Invexu za zaváděcí ceny.

Při uskutečňování připojení na internet je kladen důraz na využití stávající infrastruktury zákazníka. U nových zákazníků je toto řešeno technickým návrhem zapojení a optimalizací nákladů na zřízení služby. Při instalacích je možno využívat prakticky veškeré dostupné technologie a protokoly. V rámci nové služby BlueTone Internet je možno sledovat statistiku provozu a následné vyhodnocování, dálkový dohled (u pevných přístupů) a v závislosti na použité technologii dynamicky měnit kapacitu spoje.

"V nabídce je připravena řada standardních i nadstandardních služeb v podobě Web Hostingu a Web Housingu, zálohování DNS serverů, realizace a správa Mail serverů, zřízení Virtual Private Network pro klienty, kteří chtějí využívat služeb privátní sítě ČRa, a.s. Tyto služby lze libovolně kombinovat dle požadavků zákazníka", uvedl Ing. Ján Vlček, manažer obchodního útvaru úseku telekomunikačních služeb.

Služba Web Hosting ČRa, a.s. je určena pro klienty, kteří vyžadují trvalou dostupnost svých prezentací, ochranu svých údajů a v neposlední řadě i flexibilitu ze strany provozovatele. Uvedené služby jsou nabízeny v kapacitách od 5 MB do 1 GB diskového prostoru, které lze libovolně měnit dle požadavků uživatele.

Služba Web Housing umožňuje zákazníkům provozovat vlastní infrastrukturu v technologických prostorech společnosti ČRa, a.s.. Hlavní výhodou je přímé propojení do páteřní sítě ČRa, a.s. rychlostí až 100 Mbit/s, což zaručuje spolehlivou komunikaci směrem do vnějšího internetu. Zákazník má možnost řízeného přístupu, který mu umožňuje vlastní správu a dohled nad svými zařízeními. Samozřejmostí je statistika a vyhodnocování provozu včetně zatížení serveru.

 www.cra.cz

Článek ze dne 16. září 2002 - pondělí