logo itpoint.cz

INVEX 2002 otvírá brány veřejnosti

Dnes Invex otvírá své brány široké veřejnosti, která se může těšit na představení produktů a služeb z oblasti ICT od více než 800 vystavovatelských firem ze 16 zemí. Už podvanácté se tak Brno stává Mekkou všech příznivců a uživatelů informačních a komunikačních technologií v zemích střední a východní Evropy.

Dnes Invex otevírá své brány široké veřejnosti, která se může těšit na představení produktů a služeb z oblasti ICT od více než 800 vystavovatelských firem ze 16 zemí. Už podvanácté se tak Brno stává Mekkou všech příznivců a uživatelů informačních a komunikačních technologií v zemích střední a východní Evropy.

Zastoupeni jsou výrobci a distributoři hardwaru i softwaru, telekomunikační společnosti, rozšířená je sekce internetového bankovnictví, nechybí ani oblast vzdělávání a další. Součástí je také mimořádně obsáhlý doprovodný program včetně řady atraktivních soutěží a prezentací. Pořadatelé očekávají návštěvnost na úrovni loňského ročníku, tedy 152 622 osoby.

Zahajovací konference veletrhu Invex 2002 s názvem "Informační svět podle …", která proběhla včera při oficiálním zahájení potvrdila, že rozvoj IT v České republice kráčí správným směrem, ale v řadě oblastí příliš pomalu.

Za velkého zájmu odborné veřejnosti se v Rotundě pavilonu A uskutečnil třetí ročník diskusního setkání na téma ICT, jehož hlavními protagonisty letos byli ministr Vladimír Mlynář a viceprezident společnosti Microsoft Jan Mühlfeit.

Česká republika je podle nich v některých oblastech, jakými jsou například mobilní komunikace, transparentnost trhu nebo připravenost na e-business, na špici kandidátských zemí EU, ale v jiných naopak začíná zaostávat. Podle Mühlfeita k nim patří vysoké náklady na internetové připojení nebo úroveň vybavení internetem (nikoliv počítači) základních škol.

Za mimořádně zanedbanou označil Mlynář oblast informační bezpečnosti, brzdou zůstává také anachronické vyžadování dat v tištěné podobě. Přestože je současná vláda podle Mlynáře IT gramotná podobně jako zbytek země (tedy přibližně ze třiceti procent), k informatizaci společnosti se staví mimořádně příznivě.

Nicméně úvahy o daňových úlevách pro oblast IT, konkrétně na nákup hardwaru nebo datové přenosy, odsunuly do rozpočtově příznivějších časů letošní povodně.

 www.invex.cz

Článek ze dne 8. října 2002 - úterý