logo itpoint.cz

InWay a Telia nadále spolupracují

Po nových jednáních uzavřela společnost InWay v březnu 2002 opět smlouvu o poskytování zahraniční konektivity se švédskou firmou Telia International Carrier, součástí smlouvy o připojení k síti TeliaNet jsou i nové parametry SLA (Service Level Agreement).

Po nových jednáních uzavřela společnost InWay v březnu 2002 opět smlouvu o poskytování zahraniční konektivity se švédskou firmou Telia International Carrier. Součástí smlouvy o připojení k síti TeliaNet jsou i nové parametry SLA (Service Level Agreement). Spolupráce obou telekomunikačních firem započala v roce 2000 vstupem společnosti Telia IC na český trh. Od té doby je InWay oficiálním partnerem Telia IC pro produkt Telia IP Transit Service. Připravuje se také smlouva o spolupráci na přeprodeji VPN (Global IP VPN Reseller Agreement).

InWay také oznamuje, že od této chvíle využívá kapacitu 20 Mb/s (s možností plynulého zvyšování). Telia IC vyhradila do Frankfurtu nad Mohanem pro službu IP transit zálohovanou linku 2,5 Gb/s.

Praha je jedním z mnoha Core Node IP sítě TeliaNet. V současnosti švédská Telia IC disponuje v České republice svou vlastní páteřní infrastrukturou se dvěma technologickými PoP-y a propojením na mezinárodní síť TeliaNet. Point of Presence v České republice uvedla Telia do provozu v srpnu 2001. Dnes je konektivita Telia k síti TeliaNet založena na dvou nezávislých linkách. Oba PoPy jsou navzájem propojeny a zálohování je tak prováděno přímo v síti Telia IC.

Společnost InWay je poskytovatelem připojení a služeb Internetu (ISP a ICP) a jedním z prvních poskytovatelů bezdrátového připojení k Internetu v České republice.

InWay je vlastníkem licence k poskytování Veřejné telefonní služby a budování Veřejné telekomunikační sítě a se začátkem roku 2002 vstoupila na trh i jako telekomunikační operátor.

Společnost dále rozšiřuje svou vlastní pevnou telekomunikační síť (v pásmech 2,4, 10,5, 3,5 a 28 GHz) a pokračuje v budování rozsáhlé pražské optické sítě. Kombinace všech dostupných technologií umožňuje nabídnout zákazníkům ve všech pokrytých oblastech tu nejvhodnější službu přesně dle jejich konkrétních požadavků. Komplexnost služeb a individuální přístup k zákazníkovi zvyšuje atraktivitu služeb InWay.

InWay poskytuje své služby v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Mladé Boleslavi a Kladně. Novinkou v oblasti rozšiřování sítě InWay jsou nové uzly v Olomouci a Českých Budějovicích, připravuje se pokrytí Zlína a Karlových Varů.

Společnost InWay, a. s. vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu (ISP) a obsahu Internetu (ICP). Buduje vlastní optické a bezdrátové metropolitní sítě k uspokojení rostoucích požadavků na širokopásmové propojení zákazníků. V roce 2001 InWay získala licenci k poskytování Veřejné telefonní služby a budování Veřejné telekomunikační sítě. Tím byly vytvořeny všechny předpoklady pro rozšíření nabídky datových služeb o oblast hlasových služeb, tak jak je obvyklé u alternativních komunikačních operátorů. Svým zákazníkům InWay nabízí komplexní řešení, založené na nejnovějších dostupných technologiích bezdrátových a optických sítí.

Společnost InWay je zaměřena na individuální přístup k zákazníkovi s důrazem na komplexnost služeb. Nabídka společnosti obsahuje jak datové služby (trvalé nebo komutované připojení k Internetu, služby VPN pro vytvoření bezpečné virtuální sítě), tak i hlasové služby a služby poskytování obsahu (např. umístění WWW serveru, návrh a tvorbu WWW stránek, elektronický obchod a další). Služby jsou postaveny s důrazem na bezpečnost, která je v prostředí firemní klientely samozřejmým požadavkem. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Díky vlastnímu řešení je InWay schopna poskytovat detailní účtování všech služeb v reálném čase on-line.

InWay je členem NIX.CZ a její síť je propojena s ostatními poskytovateli v peeringovém uzlu. Spojení s akademickými sítěmi je řešeno samostatnou vysokokapacitní linkou k poskytovateli TEN-155 CZ. Pro primární zahraniční konektivitu využívá InWay služeb sítě TeliaNet společnosti Telia a záložní okruh k dalšímu českému poskytovateli.

Síť InWay má centrální dohledové centrum v Praze a regionální centrum pro Moravu v Brně. V dalších regionech nabízí své služby prostřednictvím obchodních a technických partnerů - odborných firem se znalostí lokálních podmínek. Stálý kontakt zaměstnanců s celosvětovými trendy a nejnovějšími technologiemi dále rozvíjí jejich zkušenosti a přehled v oblasti telekomunikací a Internetu. InWay tak svým zákazníkům poskytuje vždy nejlepší a nejvhodnější telekomunikační služby.

 www.inway.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. dubna 2002 - pátek