logo itpoint.cz

IOL IP VPN Remote - bezpečný vzdálený přístup k firemní síti

Český Telecom nabízí pod značkou IOL IP VPN Remote novou službu pro všechny, kteří potřebují bezpečný přístup k firemní síti či intranetu z kteréhokoli místa v ČR. Proti klasické IP VPN, k níž byl možný vzdálený přístup jen v rámci České republiky, nabízí nová služba také připojení z jakéhokoli místa v zahraničí, několikanásobně vyšší míru zabezpečení – srovnatelnou s prací přímo ve firmě, univerzálnost, flexibilitu i příznivou cenu.

Český Telecom nabízí pod značkou IOL IP VPN Remote novou službu pro všechny, kteří potřebují bezpečný přístup k firemní síti či intranetu z kteréhokoli místa v ČR. Proti klasické IP VPN, k níž byl možný vzdálený přístup jen v rámci České republiky, nabízí nová služba také připojení z jakéhokoli místa v zahraničí, několikanásobně vyšší míru zabezpečení – srovnatelnou s prací přímo ve firmě, univerzálnost, flexibilitu i příznivou cenu. V kombinaci s další službou, IP VPN Fixed, se stává ideálním řešením pro "mobilní" pracovníky a pro obchodní partnery vyžadující přístup do podnikové sítě.

Výhoda služby spočívá v okamžitém přístupu k firemním datům odkudkoli a kdykoli, což přináší velkou časovou úsporu a zaručuje vyšší efektivitu práce společnosti. Uživatel může využít mobilní nebo domácí zařízení, a přitom má zaručenu vysokou úroveň bezpečnosti přenášených dat.

Pro zřízení této služby nejsou vyžadovány vysoké nároky na hardware, k dispozici stačí běžné PC se systémem Windows 95 a vyšším. Uživatel služby se s využitím zřízeného VPN konta může k centrální síti přihlásit přes jakékoli internetové připojení s dostatečnou přenosovou kapacitou a s veřejnou IP adresou. Ověření jména a hesla je uskutečněn přes RADIUS server poskytovatele nebo uživatele a šifrování dat probíhá pomocí standardů IPSec.

Pro další informace o nové službě navštivte www.iol.cz.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 16. září 2002 - pondělí