logo itpoint.cz

IP Connect - nový koncept komplexní datové služby Českého Telecomu za zaváděcí cenu

IP Connect je zcela nová, komplexní a cenově výhodná datová služba s pevným připojením, využívající protokol IP pro vytváření konvergentních podnikových sítí. Vzhledem k páteřní infrastruktuře Českého Telecomu s protokolem BGP/MPLS umožňuje vytvářet zcela bezpečné zákaznické IP VPN s řadou doplňkových služeb. V rámci uvedení produktu na trh nabízí Český Telecom slevu 50 % za zřízení přípojky až do konce roku 2002.

IP Connect je zcela nová, komplexní a cenově výhodná datová služba s pevným připojením, využívající protokol IP (Internet Protocol) pro vytváření konvergentních podnikových sítí. Vzhledem k páteřní infrastruktuře ČESKÉHO TELECOMU s protokolem BGP/MPLS umožňuje vytvářet zcela bezpečné zákaznické IP VPN s řadou doplňkových služeb. V rámci uvedení produktu na trh nabízí ČESKÝ TELECOM slevu 50% za zřízení přípojky až do konce roku 2002. Díky této slevě mohou zákazníci ušetřit od deseti až do padesáti tisíc korun, v závislosti na variantě služby.

Součástí služby je dodávka, zřízení, konfigurace, nepřetržitý dohled, HELP DESK 24 hodin denně i servis datových přípojek a koncového zařízení v lokalitě uživatele. Funkčnost celého řešení je garantována až po rozhraní na straně uživatele (10/100 Ethernet), kde jsou připojeny sítě LAN nebo PBX (pobočkové ústředny). ČESKÝ TELECOM tak zodpovídá nejen za kvalitu své páteřní sítě, ale i za bezchybný chod zákaznických přípojek včetně koncových zařízení dodaných společností ČESKÝ TELECOM v rámci služby IP Connect. Prostřednictvím doplňkové služby CoS pak garantuje kvalitu přenosových parametrů mezi koncovými body zákaznické VPN.

Služba IP Connect je nabízena ve třech základních variantách: Basic, Advanced a Profi, které se liší podle výkonu, škály dostupných rychlostí a rozsahu dostupných doplňkových služeb. Základní přehled jednotlivých variant je uveden v příloze. Velmi podstatná je také možná koexistence s ostatními datovými službami (Frame Relay, ATM) tak, aby měl zákazník k dispozici nejširší možný výběr telekomunikačních technologií pro optimální řešení svých požadavků.

IP Connect je určen všem společnostem, které potřebuji výhodným, a zároveň výkonným, flexibilním a bezpečným způsobem propojit 2 nebo více lokalit. Přitom je služba IP Connect zvláště výhodným řešením pro rychle se rozvíjející firmy, které potřebují komplexní outsourcing datové sítě WAN podporující rozvoj společnosti. Vzhledem k charakteru produktu je IP Connect vhodným řešením i pro velké a střední síťové zákazníky, kteří požadují komplexní řešení veškerých komunikačních požadavků (včetně hlasových, datových a Internetových) ve větším počtu lokalit.

IP Connect si zájemci mohou objednat na bezplatném telefonním čísle 800 171 717, nebo prostřednictvím svého obchodního zástupce. Cena za IP Connect se skládá z jednorázové částky za zřízení a z pravidelné měsíční ceny za poskytování služby. Kompletní ceník na jehož základě si každý zájemce může okamžitě vypočítat cenu za požadované řešení je k dispozici na internetových stránkách www.telecom.cz/sluzby_business.

Základní varianty služby IP Connect

Základní technické parametry

Typ protokolu TCP/IP
Podporované přístupové rychlosti 64 kbit/s až 155 Mbit/s
Podporovaná datová rozhraní Ethernet 10baseT, 10/100baseT
Podporovaná hlasová rozhraní FXS/FXO, ISDN BRI, E1/ISDN PRI

 www.telecom.cz

Článek ze dne 16. října 2002 - středa