logo itpoint.cz

IP technologii pro Volvo Cars dodá Siemens

Nová komunikační IP síť bude založena na konvergované podnikové architektuře HiPath Enterprise Convergence Architecture a bude realizována jako kompletně zajištěný servis pro období příštích pěti let.

Společnost Siemens získala zakázku od švédské firmy Volvo Car Corporation na dodávku nové komunikační infrastruktury pro všechny švédské pobočky Volvo Cars. Zakázka by měla pokrýt požadavky 17 000 uživatelů. Nová komunikační IP síť bude založena na konvergované podnikové architektuře HiPath Enterprise Convergence Architecture a bude realizována jako kompletně zajištěný servis pro období příštích pěti let.

Zakázka od Volvo Car Corporation zahrnuje vybudování nové komunikační sítě pro 17 000 zaměstnanců v ústředí společnosti a dalších devíti pobočkách ve Švédsku. Síť bude založena na konvergované podnikové architektuře HiPath Enterprise Convergence Architecture a umožní hladký přechod na technologii internetového protokolu a budoucí použití služeb Unified Messaging.

Technologie HiPath Mobile Office poskytuje mobilní řešení pro více než 9 000 uživatelů systému DECT a 2 500 uživatelů sítě GSM (mobilní zaměstnanci). Díky HiPath Xpressions nabízí také aplikace jako Voice Messaging a otevírá budoucí možnosti pro využití kontaktních center založených na technologii HiPath ProCenter. V rámci tohoto kompletního řešení přebírá Siemens veškerou zodpovědnost za provoz celého systému a opravu případných poruch. Zakázka proto zahrnuje celou řadu dalších služeb, jako jsou služby help desk, monitoring sítě a doprovodné služby.

"Konvergovaná podniková architektura HiPath spolu s komplexní nabídkou služeb a realizací inovativních obchodních modelů umožní našim zákazníkům využít výhod hladkého přechodu na IP služby", zdůraznil Bernd Kuhlin, president divize Enterprise Networks skupiny Siemens ICN. "Zakázka pro Volvo Cars dokazuje, že zákazníci důvěřují našim inovativním řešením k ochraně svých investic."

Díky tomuto řešení může Volvo Car Corporation využít výhod lepšího provozního výkonu a potenciálně nižších nákladů, kterou nabízí využití IP technologie pro transport, distribuci služeb a jako základu pro spojování hovorů v konvergovaném prostředí. Architektura HiPath nabízí rovněž v případě potřeby kompletní prvky pro budoucí mobilní obchod.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem „Practical Convergence Today“ v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje "ta" pravá cesta.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 29. března 2002 - pátek