logo itpoint.cz

Italská společnost EdisonTel nasazuje zařízení od firmy RAD

Zařízení je určenopro integrovaný přístup, aby mohla poskytovat nové služby na bázi technologie xDSL, které by měly využívat tisíce uživatelů z řad malých a středních podnikatelů. EdisonTel tato zařízení využije i pro integrovaný přístup do bankomatů a infrastruktury SHDSL k poskytování služeb v oblasti pronájmu telefonních linek přes bankomaty. To je umožněno díky okruhovému emulačnímu systému CES.

Společnost RAD Data Communications oznámila, že italská telekomunikační firma EdisonTel, jež je ovládána společností Edison S.p.A, si u společnosti RAD Data Communications objednala zařízení pro integrovaný přístup LA-140 a LA-110 ATM. Firma EdisonTel hodlá tato zařízení využít pro poskytování služeb ISDN a Ethernet přes sítě na technologii ASDL pro malé a střední podniky.

Kromě toho nasadí společnost EdisonTel tato zařízení pro integrovaný přístup do bankomatů a infrastruktury SHDSL, aby mohla poskytovat služby v oblasti pronájmu telefonních linek přes bankomaty. To je umožněno díky okruhovému emulačnímu systému CES.

Celé zařízení je dodáváno společností C.I.E. Telematica, která je autorizovaným distributorem společnosti RAD v Miláně. Ronen Almog, prodejní manažer firmy RAD Data Communications pro oblast Itálie, řekl : "Nasazení naší technologie v Itálii umožní firmě EdisonTel stát se průkopníkem na poli technologie přenosu hlasu VoDSL a získat nové zákazníky, kteří hledají vysokou kvalitu hlasového přenosu a přístup k internetu přes jednoduchou linku ASDL.

Integrovaná přístupová zařízení RAD, která rovněž podporují přenos hlasu přes ISDN a Ethernet, nabízí kompaktní, cenově přijatelný balík služeb, který zahrnuje požadované hodnoty a služby ve výborné kvalitě a za velice příznivou cenu."

Fabrizio Bellezza, technický ředitel společnosti EdisonTel, k tomu poznamenal: "Společnost EdisonTel již nasadila několik set zařízení LA-140 a v brzké době předpokládáme instalaci dalších stovek zařízení LA-110. S kvalitou a výkonem řešení od společnosti RAD jsme velice spokojeni, stejně jako s kvalitou podpory a služeb, které nám poskytuje firma CIE Telematica."

Rozsah pokrytí signálem EdisonTel se pohybuje v rozmezí 1,2 - 1,5 km, s přenosovou kapacitou linek v rozsahu 512 kb/s - 2Mb/s v adaptivním režimu. Pronajímání linek SHDSL na bankomatech běží na páteřní síti firmy EdisonTel.

Kromě nasazení hlasových služeb VoDSL do bankomatů začaly společnosti RAD a CIE dodávat firmě EdisonTel zařízení pro zajištění integrovaného přístupu LA-140, která umožní společnosti EdisonTel poskytovat služby v oblasti pronájmu linek SHDSL, založených na technologii CES. Tento systém poběží na páteřní síti společnosti EdisonTel. Luigi Meregalli, předseda představenstva a zakladatel společnosti CIE Telematica, k tomu poznamenal : "Záměrem společnosti EdisonTel je dosáhnout do šesti měsíců dvojnásobného počtu předplatitelů služeb SHDSL. Předpokládáme, že hlavní část celého systému bude dodávat společnost RAD v rámci dodávek zařízení pro zajištění integrovaného přístupu."

Společnost RAD Data Communications byla založena v roce 1981. Je soukromě vlastněnou společností, která si získala mezinárodní uznání jako přední výrobce kvalitních přístupových zařízení pro telekomunikační aplikace. Řešení od firmy RAD splňují nároky poskytovatelů telekomunikačních služeb, firemních sítí a nových a stávajících přenosových soustav na přenos hlasu. Hlavní výhodou těchto řešení je jejich kvalita a rozumná cena, ale také fakt, že přispívají ke snížení nákladů na infrastrukturu a ke zvýšení ziskovosti a konkurenceschopnosti firem. Firma již prodala více než 150 operátorům na světě více než čtyři milióny svých zařízení. Zákazníci firmy RAD jsou podporováni a obsluhování sítí 18 zastoupení společnosti RAD a více než 200 distributory ve 105 zemích světa.

Firma EdisonTel je telekomunikační operátor ovládaný firmou Edison S.p.A. Společnost nabízí kompletní sadu pokročilých komunikačních produktů a služeb podnikatelům (malým, středním i velkým) a velkoobchodníkům (prodejcům internetových služeb, správcům přenosových soustav, telekomunikačním firmám, apod.). Mezi hlavní služby společnosti patří hlasový přenos, zajištění přístupu k internetu, poskytování internetových aplikací a datového přenosu. Společnost má vlastní síť z optických vláken (s délkou 5700 km - do roku 2003).

 www.rad.com

Článek ze dne 10. října 2002 - čtvrtek