logo itpoint.cz

Jak Český Telecom zajišťuje volby

Médiím umožní komunikační řešení Českého Telecomu mimořádně aktuálním způsobem informovat veřejnost o průběhu a výsledcích voleb

Připojením Českého statistického úřadu (ČSÚ) prostřednictvím moderní datové služby ATM, výrazným navýšením rychlosti přístupu statistického úřadu k internetu (na 8 Mbit/s) a zřízením 1 100 telefonních stanic v rámci celé republiky završil Český Telecom přípravy telekomunikační infrastruktury pro volby do Senátu a do obecních zastupitelstev. Médiím umožní komunikační řešení Českého Telecomu mimořádně aktuálním způsobem informovat veřejnost o průběhu a výsledcích voleb. Český Telecom vytvořil s využitím technologie Frame Relay tzv. virtuální datový kanál (128 kbit/s), jehož prostřednictvím budou novináři napojeni přímo na technické zařízení ČSÚ. Ve třech celoplošných a zátěžových zkouškách, které byly zaměřeny na testování technického systému zpracování a zveřejňování průběžných i celkových výsledků voleb, splnilo komunikační řešení Českého Telecomu všechna očekávání. Práce na přípravě telekomunikační infrastruktury pro podzimní volby mimořádně zkomplikovaly letošní povodně. Již v průběhu září však stihl Český Telecom zprovoznit kompletní komunikační infrastrukturu ČSÚ v náhradních prostorách jejich výpočetního střediska. Také zřizování telefonních stanic pro jednotlivá přebírací místa v regionech nejvíce postižených povodněmi bylo velmi náročné. I přes tyto nečekané komplikace dokázal Český Telecom připravit komunikační řešení včas.

ATM je datová služba, která nabízí vysokorychlostní multimediální komunikační prostředí spojující výhodné vlastnosti pronajatých okruhů s efektivitou a flexibilitou datových služeb. ATM vyniká šířkou nabídky přístupových rychlostí, kategorií služeb a garantovaných parametrů, které je možné kombinovat přesně podle aktuálních požadavků.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 25. října 2002 - pátek