logo itpoint.cz

Ještě dva měsíce mají majitelé starých telefonních karet na jejich vytelefonování

Ukončení platnosti starých telefonních karet oznámil Český Telecom spolu se zaváděním nové generace multifunkčních karet TRICK již v květnu 2002. Díky informacím o TRICKu, které zveřejnila média, a které zákazníci obdrželi ve speciální příloze k Vyúčtování za telekomunikační služby, byl o multifunkční kartu hned od počátku zájem. Do dnešního dne si jich zákazníci Českého Telecomu koupili více než 1 milion.

Dva měsíce mají majitelé starých telefonních karet na jejich vytelefonování. Vyměňovat dosud nevybalené karty za nové multifunkční karty TRICK si mohou ještě pět měsíců. Termín výměny byl totiž oproti dříve oznámenému lednu prodloužen do konce března 2003.

Ukončení platnosti starých telefonních karet oznámil ČESKÝ TELECOM, a.s., spolu se zaváděním nové generace multifunkčních karet TRICK již v květnu 2002. Díky informacím o TRICKu, které zveřejnila média, a které zákazníci obdrželi ve speciální příloze k Vyúčtování za telekomunikační služby, byl o multifunkční kartu hned od počátku zájem. Do dnešního dne si jich zákazníci ČESKÉHO TELECOMU koupili více než 1 milion.

Dosavadní telefonní karty je v současné době možné používat souběžně s multifunkčním TRICKem. Platné jsou až do konce roku, tedy do 31.12.2002. Zákazníci tak mají ještě dva měsíce na jejich vytelefonování. Těm, kteří svou telefonní kartu dosud nevybalili z originálního obalu, umožňuje ČESKÝ TELECOM vyměnit si ji rovnou za TRICK. To lze buď osobně v prodejních místech společnosti TELEPOINT (zde výměna proběhne na počkání), prodejnách TELEPOINT PARTNER, nebo poštou. Do jednoho měsíce jim bude doručena karta nová, a to ve stejné hodnotě jako ta původní. Vyměňovat staré telefonní karty (v původním obalu) bude možné až do 31.března 2003.

TRICK je karta nové generace, která rozšiřuje nejen možnosti „komunikace přímo z ulice“. Kromě telefonování a zasílání SMS zpráv a e-mailů (odesláno jich bylo téměř třičtvrtě milionu) je již od června jejím prostřednictvím možné také surfovat na internetu z veřejných informačních terminálů (tzv. internetových kiosků). Do budoucna se počítá s využitím TRICKu nejen pro telekomunikační služby.

Nová karta se od dosavadní neliší velikostí ani tvarem, stejně snadný je i způsob jejího používání. Eurochip (II.generace čipů), který je v ní zabudován, však umožňuje poskytovat a postupně rozšiřovat široké portfolio služeb. TRICK bude vydáván v hodnotách 150 Kč, 200 Kč a 300 Kč. Pro výměnu nepoužitých starých karet (v původním obalu) za nové je pak určena omezená série v dříve prodávaných hodnotách.

Staré telefonní karty zůstávají v platnosti do 31. 12. 2002.

Nevybalené telefonní karty je možné až do 31.3. 2003 vyměnit

 www.telecom.cz

Článek ze dne 4. listopadu 2002 - pondělí