logo itpoint.cz

Jyxo - nová vyhledávací technologie

Firma Jyxo uvádí na trh technologii pro fulltextové vyhledávání v rozsáhlých databázích, samotná technologie je však obecná a umožňující jednotlivým firmám její nasazení pro odlišné úkoly. Kromě vlastností, které jsou u vyhledávačů běžné (hledání frází, doménové filtry, poziční operátory, zákaz či povinný výskyt hledaného slova, náhled dokumentu, dynamické úryvky) má Jyxo i několik výjimečných vlastností ...

Firma Jyxo uvádí na trh technologii pro fulltextové vyhledávání v rozsáhlých databázích. Ukázka vyhledávače je spuštěna na http://jyxo.cz, kde si mohou zájemci prohlédnout jeho implementaci pro prohledávání domény .cz.

Samotná technologie je však obecná, umožňující jednotlivým firmám její nasazení pro odlišné úkoly :

Kromě vlastností, které jsou u vyhledávačů běžné (hledání frází, doménové filtry, poziční operátory, zákaz či povinný výskyt hledaného slova, náhled dokumentu, dynamické úryvky) má Jyxo i několik výjimečných vlastností :

Technologie je nabízena firmám pro integraci do jejich webů či online aplikací, a to ve třech produktových řadách

  1. Jyxo Nation - připravené databáze, indexující vždy jednu zemi. Vhodné pro portály, ISP a mediální společnosti. Nyní k dispozici pro Českou republiku, jiné země na objednávku do 14 dní.
  2. Jyxo Select - indexování vybrané skupiny www stránek, například firemního webu či všech stránek hostovaných na určitém stroji. Vhodné pro webhostingové společnosti a univerzity.
  3. Jyxo Data - vyhledávání v klientských databázích a v datových skladech. Individuální řešení umožňující propojení s jinými databázemi a indexující proprietární formáty. Vhodné pro magazíny, firmy, poskytovatele obsahu.

 jyxo.cz

Článek ze dne 28. srpna 2002 - středa

Acronis Backup 12.5