logo itpoint.cz

Konec tunelování v českých bankách ?

Společnost HKE představuje v rámci své expozice na letošním Invexu nový monitorovací a zabezpečovací systém IP-sítí NetDetector. Zařízení je výrobkem americké společnosti NIKSUN je určeno pro organizace, jejichž činnost bezprostředně souvisí s bezpečností provozu v rozsáhlých sítích LAN a WAN.

Společnost HKE s.r.o. představuje v rámci své expozice na veletrhu INVEX nový monitorovací a zabezpečovací systém IP-sítí NetDetector. Zařízení je výrobkem americké společnosti NIKSUN je určeno pro organizace, jejichž činnost bezprostředně souvisí s bezpečností provozu v rozsáhlých sítích LAN a WAN.

Typickými uživateli jsou zejména velké banky a finanční instituce, které poskytují a využívají služby elektronického bankovnictví a bezhotovostních převodů v elektronické podobě.

NetDetector umožňuje bezpečnostním složkám správy sítí zjišťovat a rekonstruovat všechny vnitřní i vnější pokusy o narušení nebo průnik do sítě i všechny ilegální transakce.

Zařízení zaznamenává kompletní provoz do paměti s velkou kapacitou a rychlým přístupem a nabízí snadný způsob rekonstrukce a analýzy všech uskutečněných přenosů, i když je původce na svém terminálu vymazal. Systém je tak schopen odhalit pokusy hackerů o průnik do vnitřních struktur, virová napadení i zachytit a zobrazit zájmové přenosy webovských stránek nebo e-mailů. Výsledky bývají důležitým důkazním materiálem při auditech i v justiční praxi.

Česká společnost HKE je držitelem certifikátu jakosti ISO 9002 pro obchodní a servisní služby v oblasti měřících přístrojů a systémů v telekomunikacích. Významnými zákazníky jsou všichni provozovatelé a uživatelé velkých sítí a informačních technologií.

HKE

Článek ze dne 10. října 2002 - čtvrtek