logo itpoint.cz

LambdaNet zavádí optickou síť do Portugalska a rozšiřuje svoji síť ve Španělsku

Síť společnosti již spojuje 104 evropských měst. V rámci nového rozšíření došlo k připojení portugalských měst Porta a Lisabonu do celoevropské sítě. Navíc bylo ve Španělsku k dosavadním 12 městům připojeno 44 dalších měst a celá širokopásmová síť tak ve Španělsku měří 8000 kilometrů.

Společnost LambdaNet Communications, celoevropský poskytovatel síťových telekomunikačních služeb, pokračuje v rozšiřování své páteřní IP sítě. Díky tomu nyní síť firmy LambdaNet Communications spojuje 104 evropských měst. V rámci nového rozšíření došlo k připojení portugalských měst Porta a Lisabonu do celoevropské sítě. Navíc bylo ve Španělsku k dosavadním 12 městům připojeno 44 dalších měst a celá širokopásmová síť tak ve Španělsku měří 8000 kilometrů.

Všechna nově připojená španělská města již mají tuto síť schválenu pro komerční provoz. Nyní tedy firma LambdaNet nabízí svým zákazníkům jednu z největších sítí v Evropě.

V Německu spojuje optická IP síť společnosti LambdaNet v současné době již 23 měst, zatímco ve Francii jich spojuje 17. Londýn, Amsterodam, Brusel, Kodaň, Praha a Vídeň jsou také součástí této optické sítě. Díky tomu nyní optická síť společnosti LambdaNet spojuje skoro všechna největší města střední Evropy. Síť LambdaNet je s délkou 22 000 kilometrů a s rozsahem do 10 zemí jednou z největších, nejhustších a nejvýkonnějších optických sítí v Evropě.

Dr. Dieter Finke, generální ředitel a předseda představenstva firmy LambdaNet Communications, k tomu řekl : "Rozšíření sítě do Portugalska a zhuštění sítě ve Španělsku představuje výrazný mezník v rozvoji naší evropské širokopásmové IP sítě. Po expanzi nyní spojujeme ve Španělsku 56 měst a vytvořili jsme zde pravděpodobně nejrozsáhlejší národní síť v Evropě. Kromě toho se nám podařilo připojit dvě portugalská města Porto a Lisabon, která představují významná telekomunikační centra v Evropě."

Díky této vysokorychlostní optické síti může společnost LamdaNet nabízet svým zákazníkům národní a mezinárodní telekomunikační služby té nejvyšší kvality za atraktivní cenu. Mezi poskytované služby patří například přenos dat v okruzích a vlnových délkách přes protokol IP/MPLS-VPNs (z anglického Virtual Private Network). Firma tak může nabízet rychlé připojení k internetu ve všech 54 přípojných centrech firmy LambdaNet.

Společnosti LambdaNet Communications byla založena v dubnu 1999 týmem telekomunikačních odborníků. Během dvou let se stala jednou z největších firem poskytujících síťové telekomunikační služby. Firma má v Evropě celkem 250 zaměstnanců.

Článek ze dne 6. února 2002 - středa