logo itpoint.cz

LCC United Kingdom získala 51 procentní podíl ve společnosti Detron Network Services B.V.

Akvizice představujevýznamný krok pro firmu Detron LCC Network Services B.V. a dělá z této firmy první společnost zaměřenou na poskytování integrovaných služeb v oblasti návrhů, implementace a správcovství bezdrátových sítí v zemích Beneluxu.

Společnost LCC International Inc., přední globální firma v oblasti služeb pro bezdrátovou hlasovou a datovou komunikaci, oznámila, že její anglická pobočka LCC UK Ltd. koupila 51 procentní podíl na společnosti Detron Network Sevices BV. Společnost Detron je soukromá firma poskytující služby v oblasti telekomunikačního poradenství, která sídlí v holandském městě Den Bosch a specializuje se na návrh, údržbu, instalaci a správu bezdrátových telekomunikačních sítí v Holandsku.

Společnost Detron LCC Network Services B.V. má asi 100 profesionálních zaměstnanců, kteří vyhledávají nové projekty, provádějí průzkumy trhu a zajišťují implementační a po-implementační služby v celém rozsahu, od počátečního návrhu sítě, přes zajišťování nezbytných povolení, až po konečnou realizaci, správu a zabezpečení systému. Společnost své služby poskytuje především svým zákazníkům v Holandsku.

Během posledních osmi měsíců letošního roku (do 31. 12. 2002) chce firma Detron LCC Network Services B.V. vykázat tržby ve výši více než 6,5 miliónu eur. Firma Detron LCC Network Services B.V. má své počátky v bývalé mobilní divizi společnosti Detron B.V.,která byla původně založena Georgem Bankenem v roce 1991 a pak byla zakoupena společností Landis Group N.V.

V květnu 2002 došlo k oddělení bezdrátové divize od společnosti Landis, aby se tato divize mohla lépe soustředit na poskytování bezdrátových služeb v Holandsku. Od svého vzniku spolupracovala společnost Detron s bezdrátovými operátory O2 (dříve Telfort), Ericsson, Dutchtone, Nortel a Ben.

C. Thomas Faulders III, generální ředitel a předseda představenstva společnosti LCC, k této akvizici poznamenal : "Jsme rádi, že můžeme uzavřít partnerství s jednou z nejrespektovanějších bezdrátových firem v Holandsku. Díky spojení schopností společnosti Detron v oblasti nasazování a implementace bezdrátových systémů se zkušenostmi společnosti LCC v oblasti návrhů těchto systémů budeme moci poskytovat kvalitní kompletní služby jako vůbec první firma v zemích Beneluxu v tomto oboru podnikání. Spolu se zkušenostmi a kvalitami dalších akvizic (SWT ve Velké Británii a Transmat v Itálii) budeme schopni poskytovat naším evropským zákazníkům plnou paletu konzultačních a implementačních služeb v oblasti telekomunikačních outsourcingových služeb, spolu se zachováním nezávislosti na prodejcích, na kterou se spoléhá celý sektor bezdrátových telekomunikací."

George Banken, zakladatel společnosti Detron, k této strategické akvizici poznamena : "Na dnešním konkurenčním trhu se operátoři snaží získat lepší tržní podíl a zlepšit ziskovost svých služeb, což je vede k tomu, aby prováděli outsourcing některých z klíčových oblastí. Výsledkem toho je, že se snažíme najít společnosti, které nabízí kvalitní koncová a kompletní řešení, která by uspokojila vzrůstající nároky operátorů nejen v technické oblasti, ale také s ohledem na včasnost dodávky a na dodržení plánovaného rozpočtu. Navíc, díky službám v oblasti 3G, které se nyní v Holandsku a okolních zemích staly realitou, existuje vysoká poptávka po společnostech, které jsou schopny zajistit kvalitní síťové služby tak, aby poskytovaly uspokojivé služby zákazníkům. Nová společnost Detron LCC je velice dobře vybavena tak, aby mohla poskytovat kvalitní implementační, návrhářské a servisní služby pro operátory v zemích Beneluxu přesně podle jejich požadavků a potřeb."

Carlo Baravalle, starší viceprezident společnosti LCC pro Evropu, Blízký východ a Afriku, řekl : "Společnost LCC poskytuje síťové a optimalizační služby většině bezdrátových operátorů v zemích Beneluxu již mnoho let. Díky zkušenostem společnosti Detron s instalací těchto systémů získáme možnost zlepšení našeho růstového potenciálu a budeme schopni nabídnout našim zákazníkům lepší prostředky pro uspokojení jejich požadavků, které jsou stále náročnější, především v oblasti podpory jejich sítí. Jsme velice potěšení, že tato transakce představuje pro naši společnost vhodný doplněk ke strategii v oblasti poskytování kvalitních integrovaných služeb pro místní zákazníky. Naše místní strategie je zatím dosti úspěšná a těšíme se na to, až naši zákazníci budou moci využít výhod této nové aliance."

Vedení nové společnosti se bude skládat z těchto členů :

Společnost LCC International Inc. je přední globální společností zabývající se poskytováním hlasových a datových služeb, zejména s ohledem na návrh, implementaci systémů a správcovské služby v telekomunikačním průmyslu. Firma působí na trhu jako průkopník již od roku 1983 a poskytuje své služby telefonním operátorům ze zemí Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Blízkého východu, Afriky a Asie. Společnost má přístup k nejmodernějším technologiím a úspěšně se podílela na světově nejvýznamnějších a nejnáročnějších bezdrátových projektech v celosvětovém měřítku. Společnost poskytuje, díky svému dokonalému technickému, návrhářskému a personálnímu zázemí, excelentní služby významným bezdrátovým operátorům sítí na celém světě. Více informací o společnosti najdete na adrese http://www.lcc.com .

Skupina Detron LLC Network Services BV se zabývá bezdrátovými komunikacemi a pracuje v telekomunikačním sektoru v oblasti implementace nových řešení spolu s dalšími pobočkami firmy již od roku 1991. Mezi hlavní obory působnosti firmy patří kompletní návrh sítí od počátečního průzkumu trhu, přes získání nezbytných povolení, až po návrh a implementaci. Dále firma nabízí po-implementační služby, jako monitorování sítí, ochranu před neoprávněným vniknutím do systémů, bezpečnost a ochranu sítě, předávací procesy, atp. Pro firmu pracuje celá řada odborníků z různých oblastí, od návrhářů a inženýrů, až po správce a přípraváře, kteří spolupracují se zákazníky v jednotlivých týmech pro daný projekt, nebo pro jeho konkrétní části.

Článek ze dne 16. července 2002 - úterý