logo itpoint.cz

Lokalizační služby pro TransAlp Challenge

V rámci závodu horských kol TransAlp Challenge předvádí skupina Siemens Information and Communication Mobile praktickou aplikaci m.traction Resource Control. Služba mobilního přenosu dat v sobě spojuje GPS a GSM. Konkrétní polohu jezdce lze zjistit přes satelit v pravidelných intervalech, a to až na přesnost 10 m. Informace je posléze zaslána do centrálního počítače. Na počítači si lze polohu týmů vyhledat na měřitelné mapě.

V rámci závodu horských kol pro ambiciózní jezdce TransAlp Challenge (20.-27.července) předvádí skupina Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) praktickou aplikaci m.traction Resource Control. Služby mobilního přenosu dat nabízejí fanouškům i organizátorům nespočetné výhody - na jedné straně mohou sledovat závod vybraných jezdců on line prostřednictvím domovské stránky organizátora, Upsolut mv.GmbH a Siemens Mobile. Na druhou stranu existuje i mnohem lepší zabezpečení závodu, protože si kdykoli můžete zjistit polohu záchranářských týmů a můžete je mnohem rychleji poslat tam, kde je to potřeba. V rámci sponzorské smlouvy poskytuje Siemens nejen vlastní aplikaci a mobilní přístroje, ale zodpovídá i za fungování celého řešení.

Trasa závodu TransAlp Challenge vede západní částí středních Alp. Služba mobilního přenosu dat v sobě spojuje GPS a GSM. Příslušné přístroje (GPService Pilot, M50) získalo sedm týmů. Konkrétní polohu jezdce lze zjistit přes satelit v pravidelných intervalech, a to až na přesnost 10 m. Informace je posléze zaslána do centrálního počítače. Na počítači si lze polohu týmů vyhledat na měřitelné mapě.

Díky standardním vyhledávačům a zaostření můžeme celou trasu z Mittenwaldu do Riva del Garda sledovat na obrazovce. Sledovány jsou přední a zadní doprovodné motocykly, závodníci, lékařská pomoc, záchranářské týmy a televizní přenosový vůz. Pro přístup k mobilnímu internetu využijí organizátoři a televizní tým Siemens SIMpad SL4 a nový mobilní telefon Siemens M50, který lze na internet připojit pomocí GPRS, což umožňuje rychlý přístup k mobilním datovým službám.

Díky technologii Siemens může organizátor Upsolut mv zveřejňovat nejnovější fotografie ze závodu na internetu (Mobile Picture Messaging). Dva záchranářské týmy budou mít k dispozici telefony Siemens SX45 s připojitelnou kamerou, která prostřednictvím GPRS zašle organizátorovi fotografie. Obrázky budou k dispozici na webových stránkách Upsolute mv.GmbH a Siemens Mobile. Siemens dále poskytne SMS služby pro přátele a příbuzné závodníků. Jakmile jejich favorit projede cílovou rovinkou, dostanou SMS o jeho času a umístění. Stačí, když se zaregistrují v tzv. Buddy List na adrese http://www.my-siemens.com/mtb .

"Tato řešení jednoznačně dokazují, že mobilní datové služby mají značný uživatelský potenciál," uvedl Dr. Volker Ziegler, vedoucí divize řešení ve skupině IC Mobile. "Jsme hrdí na to, že při TransAlp Challenge poskytují naše lokalizační služby nejen první informace a zábavu, ale že i díky přesné lokalizaci záchranářských týmů významně zvyšují bezpečnost závodníků."

Závod a fotografie si můžete prohlédnout a do seznamu Buddy List se můžete zaregistrovat na adresách http://www.transalp.upsolutmv.com a http://www.my-siemens.com/mtb .

 www.siemens.cz

Článek ze dne 24. července 2002 - středa