logo itpoint.cz

Matsushita Communication zvolila softwarovou platformu Nokia pro své budoucí multimediální telefony

Matsushita bude od společnosti Nokia licencovat platformu Series 60, kterou začlení do svých multimediálních telefonů s operačním systémem Symbian.

Matsushita Communication Industrial Co., Ltd., japonský výrobce mobilních telefonů Panasonic, a Nokia oznámily smlouvu, na jejímž základě si Matsushita bude od společnosti Nokia licencovat platformu Series 60, kterou začlení do svých multimediálních telefonů s operačním systémem Symbian.

Rozhodnutí společnosti Matsushita svědčí o schopnosti obou společností naplňovat závazky interoperability a společné architektury mezi aplikacemi a mobilními zařízeními. Multimediální telefony Panasonic v kombinaci s platformou Series 60 umožní spotřebitelům a podnikovým uživatelům využívat celou řadu mobilních služeb založených na otevřených a globálních technologiích. Navíc jednotné softwarové prostředí a programovací rozhraní usnadní práci vývojářům, kteří budou mít snadný přístup na produktové platformy Nokia a Matsushita. Pro operátory nasazení platformy Series 60 znamená menší složitosti a posílenou interoperabilitu aplikací.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 17. července 2002 - středa