logo itpoint.cz

Memobox může posílat zprávy také e-mailem

Pokud někdo zanechá vzkaz v záznamové schránce, uživatel obdrží oznámení o nově přijaté zprávě prostřednictvím elektronické pošty až na pět libovolných e-mailových adres, které si sám zvolí.

Po úspěšném pilotním provozu v předešlých dvou měsících zahájil Český Telecom komerční provoz nové služby Memobox E-mail. Je určena pro zákazníky, kteří využívají, nebo budou využívat záznamové schránky Memobox a nabízí využití internetu i pro jejich ovládání. Službu lze aktivovat u všech typů schránek.

Memobox E-mail značně rozšiřuje možnosti dosavadních schránek Memobox. Pokud někdo zanechá vzkaz v záznamové schránce, uživatel obdrží oznámení o nově přijaté zprávě prostřednictvím elektronické pošty až na pět libovolných e-mailových adres, které si sám zvolí. K e-mailovému oznámení o doručení je také možné přidat formou přílohy samotný obsah zprávy. Tu si zákazník může poslechnout, přečíst nebo vytisknout na svém počítači.

Zřízení a užívání služby je pro zákazníky zdarma, včetně oznámení o doručené zprávě. Uživatel zaplatí pouze 80 haléřů za odeslání nahrané zprávy nebo faxu jako přílohy na 1-5 jím zvolených adres.

Parametry schránky si zákazník nastavuje sám prostřednictvím internetové aplikace "Profil Memoboxu", která je umístěna na zabezpečené adrese https://memobox.ct.cz/pm/ . Uživatel si může nahrát například osobní pozdrav a vzkaz pro případ obsazení linky. Lze také vkládat a měnit adresy pro zasílání oznámení o nové zprávě, (například definovat zvlášť adresy pro zasílání faxových a hlasových zpráv) a mnoho dalších.

Český Telecom nabízí svým zákazníkům celou řadu schránek Membox, základním typem hlasové schránky je Memobox Komfort, vyspělejším druhem s možností zřízení až 20 podschránek je Komfort plus. Pro příjem faxových zpráv je určen Memobox Fax. Zákazníci u těchto schránek neplatí žádný zřizovací ani měsíční poplatek. Pouze u kombinované hlasové a faxové schránky Memobox Profi je pravidelný měsíční poplatek 50 Kč. Tisk faxových zpráv zaslaných na telefonní číslo, k němuž je schránka zřízena, je u schránek Fax a Profi poskytován zdarma. Další z výhod schránek Memobox je již téměř rok poskytovaná bezplatná služba "Oznamování nových zpráv na vlastní telefonní linku".

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 6. února 2002 - středa