logo itpoint.cz

Mezi oceněnými Produkty roku 2001 jsou i dva výrobky společnosti Siemens

Síťové řešení HiPath AllServe Networking a multiprotokolový telefon optiPoint 400 - byly uznány jako vynikající produkty pro IP konvergenci.

Produkty HiPath pro IP konvergenci AllServe 150 a optiPoint 400 pocházející z dílny společnosti Siemens, divize ICN, byly v USA zařazeny mezi "Produkty roku 2001". Časopis Communications Solutions udělil toto vyznamenání síťovému řešení HiPath AllServe 150 v kategorii "Komunikační platforma" a telefon optiPoint 400 získal tento titul hned dvakrát v kategorii "IP telefony", a to jak od časopisu Communications Solutions, tak i od časopisu Internet Telephony. Oba dva výrobky byly vyznamenány pro svoji inovativní technickou architekturu.

Síťové řešení HiPath AllServe 150 IP je určeno pro malé a střední podniky a jejich pobočky. HiPath AllServe nabízí aplikace na standardní platformě, například na PC serveru, které je ostatními uživateli sdílen prostřednictvím distribuované IP sítě. Použití síťové infrastruktury na bázi IP protokolu pro komunikaci a sdílení aplikací z centrálního serveru značným způsobem zvyšuje produktivitu práce a zároveň snižuje náklady spojené se správou aplikací a systému s přepojováním okruhů.

Telefon optiPoint 400 dokáže pracovat s libovolnou platformou Siemens HiPath. Je založen na novém protokolu CorNet IP, který spolupracuje se všemi funkčními vlastnostmi konvergovaných platforem HiPath, jako je např. HiPath 3000 nebo HiPath 4000. Podporuje standardy H.323 a H.450, i protokol Session Initiation Protocol (SIP). Telefon je kompatibilní se standardním systémem Enterprise Softswitch HiPath 5000 i s kterýmkoli jiným standardním komunikačním systémem, který nemusí pocházet od společnosti Siemens. Telefon byl navržen tak, aby se vyvíjel dle požadavků uživatele. Terminál optiPoint 400 dokáže různě měnit své funkce a lze k němu přidávat multimediální aplikace jednoduchým stažením nového softwaru. Nezávislá poradenská firma Miercom uvedla, že optiPoint 400 má nejjednodušší integraci ze všech standardních telefonů vyráběných 17 společnostmi.

Podle redakčního ředitele časopisu Internet Telephony Grega Galitzina byly výrobky Siemens vybrány, protože jsou skutečnou inovací, která je pro vítěze cen Produkt roku charakteristická. ”Cena Produkt roku je určena nejen pro vynikající týmy, které vyvinuly a vyrobily produkty a služby ze seznamu vítězů, ale slouží i pro orientaci našich čtenářů v široké nabídce, která na tomto trhu existuje”, dodal Galitzine.

"Jsme rádi, že se nám dostalo tohoto uznání," konstatovala Gisela Fuchs, vicepresidentka pro rozvoj a správu produktů společnosti Siemens Enterprise Networks. "Tyto ceny jen podtrhují důraz, který klademe na inovaci ve stolní a praktické konvergenci, což jsou dvě hlavní priority podniků všech velikostí i v nejrůznějších oborech."

Výrobky jsou uvedeny v lednovém vydání výše zmíněných časopisů.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem “Practical Convergence Today” v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje L"ta" pravá cesta.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. února 2002 - úterý