logo itpoint.cz

Ministr životního prostředí předal Eurotelu certifikát systému ochrany životního prostředí podle ISO 14001

Eurotel je jediný telekomunikační operátor a jedna z mála společností v České republice, která tento certifikát získala. Certifikát podle ISO 14001 vydala mezinárodně uznávaná RWTÜV, společnost s dlouhodobou tradicí certifikace systému řízení po celém světě. Eurotel letos také úspěšně obnovil certifikaci systému kvality ISO 9001, kterou získal v roce 1999, a od loňského roku je držitelem nejnovější verze tohoto certifikátu podle ISO 9001:2000.

Ministr životního prostředí Libor Ambrozek dnes předal společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o. certifikát systému ochrany životního prostředí podle ISO 14001, který zavazuje držitele k šetrnému vztahu k životnímu prostředí a k jeho ochraně. Eurotel je jediný telekomunikační operátor a jedna z mála společností v České republice, která tento certifikát získala. Certifikát podle ISO 14001 vydala mezinárodně uznávaná RWTÜV, společnost s dlouhodobou tradicí certifikace systému řízení po celém světě. Eurotel letos také úspěšně obnovil certifikaci systému kvality ISO 9001, kterou získal v roce 1999, a od loňského roku je držitelem nejnovější verze tohoto certifikátu podle ISO 9001:2000.

"Eurotel poskytuje své služby téměř čtyřiceti procentům populace České republiky, a proto nesmí zapomínat na ochranu životního prostředí," říká ředitel kvality, bezpečnosti a řízení strategických projektů Václav Kadeřábek. "Je pro nás přirozené, že v souladu s naší filozofií Více ze života se chceme šetrně chovat ke svému okolí a stále hledat cesty, jak ho zlepšovat," dodává Václav Kadeřábek.

Eurotel se certifikací ISO 14001 zavázal, že bude základní principy ochrany životního prostředí dodržovat a usilovat o jeho zlepšování. Už dnes ve všech 94 značkových prodejnách zdarma vybírá použité baterie od zákazníků a má speciální ekologické předpisy pro uchování záložních baterií pro základnové stanice.

Eurotel letos také opět prošel kontrolou pro držení certifikátu systému kvality podle ISO 9001:2000. Tento certifikát je pro zákazníky Eurotelu garancí kvality výrobků a služeb. Každá firma, která se uchází o tuto známku kvality vydávanou společností RWTÜV, musí prokázat důkladný systém vnitřní kontroly kvality. Zákazník, který nevidí do interních systémů jeho poskytovatele služeb, tak má záruku, že každý nový produkt byl důkladně otestován a po uvedení na trh je stále kontrolován vnitřními kontrolními mechanismy.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 12. listopadu 2002 - úterý