logo itpoint.cz

Mobilní síť MegaFon v moskevské oblasti přináší zákazníkům atraktivní služby multimediálních zpráv s řešením společnosti Nokia

Nokia dodává své špičkové řešení multimediálních zpráv (MMS) společnosti ZAO Sonic Duo, která v moskevské oblasti provozuje část ruské celostátní mobilní sítě MegaFon. Řešení společnosti Nokia umožní zákazníkům sítě MegaFon posílat z mobilů fotografie, zvukové nahrávky a text. Dodávky začínají v průběhu října 2002 a služba by měla být spuštěna v prvním čtvrtletí roku 2003.

Nokia dodává své špičkové řešení multimediálních zpráv (MMS) společnosti ZAO Sonic Duo, která v moskevské oblasti provozuje část ruské celostátní mobilní sítě MegaFon. Řešení společnosti Nokia umožní zákazníkům sítě MegaFon posílat z mobilů fotografie, zvukové nahrávky a text.

Dodávky začínají v průběhu října 2002 a služba by měla být spuštěna v prvním čtvrtletí roku 2003.

Tato zakázka dále posiluje postavení společnosti Nokia, která má jedny z nejrozsáhlejších zkušeností s technologií MMS v odvětví mobilní komunikace. S více než 30 zákazníky a stále rostoucím počtem spuštěných systémů pomáhá Nokia vytvořit z multimediálních zpráv realitu pro zákazníky dnešních mobilních sítí.

"Jak vstupujeme do tohoto nového segmentu podnikání a přecházíme na služby další generace, je pro nás vize společnosti Nokia a její schopnost poskytovat na míru ušitá řešení a služby velmi atraktivní," říká Alexej Ničiporenko, ředitel společnosti Sonic Duo.

"Stále hledáme nové nápadité služby a aplikace, které bychom mohli nabízet našim zákazníkům v Moskvě, a služba MMS bude určitě velkým hitem," dodává Alexej Ničiporenko.

Řešení MMS společnosti Nokia umožňuje účastníkům mobilních sítí používat multimediální služby jako přístup k obsahu a posílání osobních zpráv z mobilních telefonů vybavených technologií MMS na e-mail, z e-mailu na telefony s MMS, nebo mezi aplikacemi a telefony.

Dohoda přichází těsně poté, co Nokia 1. října 2002 oznámila, že dodá řešení GPRS a MMS pro MegaFon v oblasti St. Petěrsburgu.

"Zákazníci sítě MegaFon v moskevské oblasti budou mít nyní příležitost sdílet informace a posílat přizpůsobené zprávy spojující fotografie a zvuky," vysvětluje Denis Malyšev, senior account manager ve společnosti Nokia Networks. "Tato dohoda se společností Sonic Duo je dalším důkazem, že Nokia je světovým lídrem v technologii MMS a dalších budoucích technologiích."

 www.nokia.cz

Článek ze dne 9. října 2002 - středa