logo itpoint.cz

Motorola a Siemens vytvářejí partnerství pro zrychlení dostupnosti mobilních telefonů třetí generace

Obě společnosti budou spolupracovat na vývoji UMTS terminálů společnosti Siemens určených pro masový trh. Při vývoji bude využita platforma i.300 Innovative Convergence™ pro sítě třetí generace od společnosti Motorola.

Divize Information and Communication Mobile (IC Mobile) společnosti Siemens a společnost Motorola oznámily, že budou spolupracovat na vývoji terminálů UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) společnosti Siemens určených pro masový trh. Při vývoji bude využita platforma i.300 Innovative Convergence™ pro sítě třetí generace od společnosti Motorola. Siemens již předvedl své vynikající schopnosti v oblasti mobilních sítí a řešení u prvních komerčních sítích UMTS v Evropě. Společnosti Motorola a Siemens jsou dobře připraveny na to, aby dokázaly urychlit přijetí technologie třetí generace na trhu a zpřístupnit novou, multimediální komunikaci svým odběratelům i koncovým zákazníkům.

V rámci této dlouhodobé dohody divize polovodičů (Semiconductor Products Sector) společnosti Motorola poskytne společnosti Siemens platformu i.300 Innovative Convergence včetně řady mikroprocesorů DragonBall™ MX, která zajišťuje zpracování aplikací a má multimediální schopnosti. Díky platformě i.300 Siemens IC Mobile získává nebývalou flexibilitu, kterou může uplatnit při vývoji a dodávkách nejmodernějších integrovaných výrobků UMTS, „ušitých na míru“ podle potřeb zákazníků společnosti Siemens. Jde o důležitý krok, který společnosti Siemens umožní nabídnout podporu všem jejím zákazníkům při přechodu na systém UMTS. Podle současných předpokladů by se první terminály postavené na platformě i.300 měly dostat na trh začátkem roku 2004. Je nutné, aby se zákazníci společnosti Siemens mohli připravit na bezproblémové přijetí této nové technologie, jakmile se technologie stane dostupnou. Proto divize osobní komunikace (Personal Communications Sector) společnosti Motorola poskytne Siemensu své první terminály třetí generace, které budou speciálně přizpůsobené pro Siemens, a to ve čtvrtém čtvrtletí roku 2002 a v roce 2003.

"Toto rozhodnutí dovolí společnosti Siemens co nejlépe se připravit na podporu zákazníků, kteří budou přecházet na systémy UMTS, a pomůže jí dosáhnout rychlého přijetí této nové technologie na trhu," zdůraznil Rudi Lamprecht, člen správní rady Siemens AG. "Kromě obecných zkušeností s mobilními řešeními již máme také zkušenosti z instalace a spouštění prvních sítí UMTS v Evropě – na ostrově Man a v Monaku. Nyní tedy rozšíříme svá koncová řešení i do oblasti sítí třetí generace. Díky tomu jsme připraveni využít tuto velikou příležitosti k růstu. Důležité je také to, že společně se svými odběrateli dokážeme připravit trh na skutečné nové hodnoty, které systém UMTS přinese spotřebitelům."

"Naše spolupráce s mobilní divizí společnosti Siemens je jednoznačným důkazem vedoucího postavení Motoroly v oblasti technologií třetí generace, včetně technologie integrovaných čipových sad pro UMTS a terminálů UMTS pracujících ve dvojím režimu. Potvrzuje rovněž, že naše strategie bezdrátových platforem splňuje očekávání trhu," uvedl Edward Breen, prezident a provozní ředitel společnosti Motorola. "Siemens již dlouho patří mezi špičkové globální značky. Důvěru této společnosti jsme získali díky svým odborným znalostem bezdrátových systémů a díky přednostem platformy i.300. Vedoucí postavení společností Motorola a Siemens na poli technologie a inovace je skutečně úctyhodné. Naše spolupráce umožní rychlejší přijetí sítí UMTS, takže z této dohody budou mít prospěch jak společnosti Siemens a Motorola, tak naši zákazníci a koncoví uživatelé."

První přístroj, který Siemens plánuje uvést na trh v roce 2002, bude založen na telefonu Motorola A820, jenž splňuje celou škálu požadavků na podnikovou komunikaci i na zábavu, ačkoli je to malý kompaktní přístroj. Jde o koncové zařízení na bázi technologie, z níž Motorola vyvíjí platformu i.300. Telefon nabízí vysokorychlostní přenos hlasu, dat a videa, podporuje multimediální zprávy MMS (Multimedia Messaging Service), umožňuje provádět více hovorů zároveň a obsahuje kameru i přehrávač MP3. Přístroj také podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth™ a lze k němu stáhnout různé vyzváněcí tóny a hry.

Platforma i.300, jejíž vývoj byl oznámen v únoru 2002, dává výrobcům koncových zařízení rychlý a snadný přístup k nesmírně složité vestavěné technologii UMTS, kterou Motorola vyvíjí a testuje posledních pět let. Jde o celistvé, plně systémové řešení umožňující vyvíjet konkurenceschopné telefony pro přenos hlasu a dat, multimediální telefony s mnoha funkcemi a video komunikátory. Tato první komplexní platforma pro sítě třetí generace (UMTS) v celém odvětví v sobě spojuje všechny prvky nezbytné ke spuštění sítě nové generace – zdokonalenou čipovou sadu, software pro aplikační platformu UMTS, vývojářské nástroje, referenční schéma, testovací prostředí a podporu typové certifikace. Mikroprocesor DragonBall MX na bázi jádra ARM9™ nabízí optimální rovnováhu nízké spotřeby energie a vysoké výkonnosti, dále nejvyšší stupeň integrace, jaký v oboru existuje, a velkou sadu periferních zařízení.

 http://www.motorola.cz
 www.siemens.cz

Článek ze dne 23. dubna 2002 - úterý