logo itpoint.cz

Na ČTÚ se řešila budoucnost vytáčeného internetu u nás

Český telekomunikační úřad včera zorganizoval fórum k problematice budoucnosti Internetu. Na půdě ČTÚ se ho účastnily všechny zainteresované strany

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) 29. října zorganizoval fórum k problematice budoucnosti Internetu. Na půdě ČTÚ se ho účastnily všechny zainteresované strany. Společnosti Czech On Line (Volný), Contactel a Tiscali považují jeho výsledky za úspěšné, neboť ČTÚ potvrdil všechna svá předešlá cenová rozhodnutí, a zachoval tak “předsrpnový” status quo. ČTÚ opakovaně potvrdil všechna svá předchozí rozhodnutí týkající se Internetu, Český Telecom s tímto opět nesouhlasí. Neznamená to tedy, že některé spory ve věci propojení nebudou nadále pokračovat. Následující kroky budou stále směrovat k propojení všech alternativních operátorů s Českým Telecomem. V rámci propojení zůstane pro klienty zachován stávající model “Free Internet”, který používají již několik let a vyhovuje jim.

“Pro naše klienty je důležité, že se zachovávají stejné podmínky, jako měli dosud. Že se jich tedy nevyrovnaná a leckdy nepřehledná situace posledních týdnů a měsíců naprosto nedotkla.” říkají operátoři společně. O portfoliu dalších služeb by do budoucna mělo rozhodovat tzv. fórum, jehož funkce byla představena na dnešním setkání. Pod vedením nezávislého regulátora na půdě APVTS bude pracovat v zájmu všech zainteresovaných stran na dalších nových modelech Internetu včetně paušálního poplatku. Fórum bude složeno ze zástupců alternativních operátorů, z ČTc, nezávislých ISP a také z řad uživatelů.

 www.contactel.cz
 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 30. října 2002 - středa