logo itpoint.cz

Nejvyužívanější internetový kiosek u nás je v Karlových Varech

Nejvyužívanější veřejný informační terminál v České republice mají Karlovy Vary. Tento tzv. internetový kiosek, který Český Telecom na začátku lázeňské sezóny 2002 umístil přímo na Vřídelní kolonádě, se těší bezkonkurenčně největší popularitě. Jeho prostřednictvím již návštěvníci Kolonády shlédli více než 20 000 různých internetových stránek.

Nejvyužívanější veřejný informační terminál v České republice mají Karlovy Vary. Tento tzv. internetový kiosek, který ČESKÝ TELECOM, a.s., na začátku lázeňské sezóny 2002 umístil přímo na Vřídelní kolonádě, se těší bezkonkurenčně největší popularitě. Jeho prostřednictvím již návštěvníci Kolonády shlédli více než 20 000 různých internetových stránek.

"Karlovarský informační terminál je stabilně nejoblíbenějším ze všech internetových kiosků, které naše společnost v rámci zkušebního provozu instalovala. Mírou svého využití předběhl některé přístroje i několikanásobně," uvedl Jan Ander, ředitel pro telefonní automaty ČESKÉHO TELECOMU. "Potvrdilo se, že volba právě Karlových Varů byla správná, za možnost umístit terminál přímo na Vřídelní kolonádě ale samozřejmě vděčíme také vstřícnosti a profesionálnímu jednání jejího vedení", dodal.

Zdarma je prostřednictvím veřejného informačního terminálu možné shlédnout informace, které na svých webových stránkách zpřístupňuje město Karlovy Vary ( www.karlovyvary.cz ) a dozvědět se tak například o aktuálním kulturním či sportovním dění ve městě, o lázeňských službách nebo zalistovat v novinkách z radnice (v září a říjnu návštěvnost bezplatných stránek tvořila přibližně 75% všech přístupů).

Kromě bezplatné nabídky mohou zákazníci (pomocí virtuální klávesnice na dotykovém displeji) využívat internet, elektronickou poštu nebo telefonovat z integrovaného telefonního automatu. Tyto služby hradí multifunkční kartou TRICK, do budoucna se předpokládá také využití karet bankovních (ceník, stejně tak jako návod k používání terminálu, je přílohou zprávy).

Veřejné informační terminály spojují výhody počítače a telefonu s jednoduchostí a přístupností veřejné nástěnky. Všechny jsou připojeny linkami euroISDN k telefonní síti, a tak lze jejich prostřednictvím nejen telefonovat, ale ve stejné chvíli i surfovat po internetu či odesílat elektronickou poštu. Karlovarský přístroj patří k těm, které jsou navíc vybaveny integrovanou digitální kamerou, která umožňuje zákazníkům odeslat právě pořízenou fotografii či vlastní videospot e-mailem, do budoucna počítá například s připojením na externí tiskárnu a podobně.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 20. listopadu 2002 - středa