logo itpoint.cz

Německá Dresdner Bank si zvolila řešení Meta Directory od firmy Siemens

Cílem projektu Global Directory Service (GDS) je sloučit stávající databáze zaměstnanců a klientů v jeden celopodnikový systém. GDS se stalo základem pro celou řadu aplikací, od elektronického telefonního seznamu přes WAP brány a řešení pro elektronický obchod až po bankovní infrastrukturu Public Key. Řešení je založeno na službě DirX Meta Directory.

V rámci projektu nazvaného Global Directory Service (GDS) se frankfurtská Dresdner Bank rozhodla zavést celopodnikové řešení Meta Directory od firmy Siemens. Cílem projektu je sloučit stávající databáze zaměstnanců a klientů v jeden celopodnikový systém. GDS se stalo základem pro celou řadu aplikací, od elektronického telefonního seznamu přes WAP brány a řešení pro elektronický obchod až po bankovní infrastrukturu Public Key. Řešení je založeno na službě DirX Meta Directory. Technologie DirX Metahub zajišťuje celkovou synchronizaci obou databází.

Celé řešení pochází ze společné dílny Dresdner Bank a Siemens, divize Informace a komunikace - sítě (ICN) a významným způsobem zlepšuje tok informací. Informace jsou předávány na základě procesů a snižují se celkové náklady na správu a údržbu dat. Standardizovaná rozhraní a datové formáty zlepšují kvalitu přenášených informací a redukují náklady na vývoj aplikací.

Řešení Global Directory Service může sloužit jako základ pro různé aplikace např. internetové bankovnictví a bezpečnostní řešení pro jednotlivé oblasti, a lze jej provozovat kdekoli, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Přístupnost zajišťuje rozložení celkového zatížení na několik serverů.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 7. ledna 2002 - pondělí