logo itpoint.cz

Nespokojení zákazníci Českého Telecomu mění své cenové programy

Hlavním důvodem je avizované únorové zvýšení měsíčního paušálního poplatku u nejčastěji používaného programu Standard ze současných 175 Kč na 299 korun s kreditem volání za 90 Kč a levnějším hovorným.

Už skoro 10000 klientůů Českého Telecomu si od vánočních svátků změnilo podle mluvčího Vladana Crhy svůj dosavadní standardní cenový program na jiný tarif. Další klienti, jejichž přesný počet mluvčí neuvedl, se informovali o možnosti zrušení telefonní linky. Důvodem je ohlášené únorové zvýšení měsíčního paušálního poplatku u nejčastěji používaného programu Standard ze současných 175 Kč na 299 korun s kreditem volání za 90 Kč a levnějším hovorným >>>.

Lidé se z 98 procent rozhodují pro nabídku s nižším paušálem Home Mini či program zaměřený na připojení na internet Home Internet. "Náš odhad je takový, že více lidí se rozhoduje pro změnu cenového programu, než pro zrušení linky," uvedl Crha s tím, že o možnostech zrušení smlouvy se informovala řádově desetina promile z 3,85 miliónu klientů firmy. Podle informací ČTK si telefon denně odhlašují v jednotlivých střediscích Telecomu desítky lidí.

Program Home Mini obsahuje měsíční paušál 190 Kč a 90 Kč volání zdarma, ale dvojnásobné hovorné. Home Internet nabízí za 399 Kč měsíčně 13 hodin připojení na web mimo špičku. Změnu programu lze podle Crhy provést telefonicky na zákaznické lince po zadání identifikačních údajů nebo na některém z center Telepoint.

O zrušení telefonní stanice mohou zákazníci rovněž požádat telefonicky, ale musí vlastnoručně podepsat žádost o odhlášení, kterou jim Telecom zašle. Telecom má na odhlášení telefonu měsíční lhůtu.

Podle analytiků přinesou únorové změny cen Telecomu pokles výnosů z hovorného, který bude částečně kompenzován růstem příjmů z měsíčního paušálního poplatku. Podle analytika Atlantik finanční trhy Petra Švarce si telefon odhlásí především zákazníci, kteří málo volají a jsou pro firmu finančně nezajímaví. Zatímco celkový výnos z hlasových služeb by měl za loňský rok podle Švarce klesnout o devět procent, letos by se měl kvůli zvýšení paušálu zpomalit na dvě procenta.

ČTK

Článek ze dne 4. ledna 2002 - pátek