logo itpoint.cz

Nextra jako první nabízí garantovanou asymetrickou linku založenou na technologii FWA

Služba Nextra Nextlink Asymmetric je založena na bezdrátové technologii v licenčním pásmu 26 GHz s přenosovou rychlostí dat 64/256 kbps a 128/512 kbps. Cena za připojení je až o 50% nižší než u symetrické linky obdobné přenosové kapacity. Služba je koncipována tak, že v žádném bodě datového přenosu nedochází k agregaci kapacity s jinými uživateli.

Společnost Nextra Czech Republic s.r.o., přední poskytovatel telekomunikačních služeb pro podnikovou klientelu, jako první operátor v České republice nabízí od 1. listopadu 2002 garantovanou asymetrickou linku. Služba Nextra Nextlink Asymmetric je založena na bezdrátové technologii v licenčním pásmu 26 GHz a cena za připojení je až o 50% nižší než u symetrické linky obdobné přenosové kapacity.

"Novou službou Nextra Nextlink Asymmetric reagujeme na potřeby našich zákazníků. Objem přijímaných dat je totiž u většiny běžných uživatelů až čtyřikrát větší, než množství dat odchozích," uvedl Dušan Marat, produktový a marketingový ředitel společnosti Nextra Czech Republic s.r.o. "Jako příklad můžeme uvést stahování webových stránek, kde odchozí data jsou většinou pouze požadavky na zadání obsahu a příchozí data pak vlastní obsah," doplnil Marat.

Služba Nextra Nextlink Asymmetric využívá vysokorychlostní bezdrátovou síť FWA v licenčním pásmu 26 GHz s přenosovou rychlostí dat 64/256 kbps a 128/512 kbps. "Služba je koncipována tak, že v žádném bodě datového přenosu nedochází k agregaci kapacity s jinými uživateli," dodal Marat.

Služba Nextra Nextlink Asymmetric s cenou až o 50% nižší než u symetrické linky obdobného typu, je z hlediska kvality plně srovnatelná s digitálním okruhem. Výhodou nabízeného řešení je také velmi krátká doba instalace, která probíhá v řádu několika hodin či dní.

Služba Nextra Nextlink Asymmetric zahrnuje také pronájem zákaznického zařízení Cisco router.

 www.nextra.cz

Článek ze dne 1. listopadu 2002 - pátek